Powered by Smartsupp

Pracovné tenisky sú skvelou alternatívou pracovnej obuvi pre moderných a mladých ľudí, a taktiež ľudí, ktorí si vážia seba a svoje zdravie. Aký je rozdiel medzi bezpečnostnými a pracovnými teniskami a ako vybrať najlepšie pracovné tenisky?

Pracovné tenisky podľa triedy

Zákazníci často vyhľadávajú podľa bezpečnostnej triedy, ktorú dostanú od zamestnávateľa či bezpečnostného technika. Táto trieda určuje náročnosť prostredia a tomu je úmerná aj kvalita a výbava danej obuvi. Či už hľadáte pracovné tenisky, sandále alebo poltopánky, bezpečnostnú triedu musia spĺňať všetky rovnako. Zatiaľ čo trieda S1 je najnižšia a tenisky musia spĺňať protišmykové a antistatické vlastnosti, tlmiť nárazy v päte, a obsahovať bezpečnostnú špičku, trieda vyššie triedy S2 a S3 hovoria už aj o uzavretých a vodeodolných teniskách + planžeta proti prepichnutiu klincom.

Pracovné tenisky S3

Pracovné tenisky alebo bezpečnostné tenisky?

Niektoré profesie a odvetvia nevyžadujú bezpečnostné tenisky, ale pracovné. Aký je medzi tým rozdiel? Bezpečnostné tenisky obsahujú bezpečnostné prvky ako ochranná špička alebo planžeta proti klincom. Pracovné tenisky tieto prvky neobsahujú, avšak sú normované a spĺňajú základné vlastnosti ako uzavretá päta, antistatické vlastnosti a absorpcia energie v päte (pri dopade). Vyššia trieda môže obsahovať aj vodeodolný zvršok, vzorovanú podošvu či ochrannú planžetu proti prepichnutiu klincom. Tento rozdiel taktiež rýchlo nájdete aj v názve produktu. Bezpečnostné tenisky sa označujú písmenom S a pracovné písmenom O.

Bezpečnostné tenisky môžu ísť do rôznych priemyselných odvetví a dokážu nahradiť pracovné sandále či poltopánky. Pracovné tenisky sú však určené predovšetkým pre segmenty hotelov, reštaurácií, obchodných skladov, nemocníc a podobných odvetví, kde treba pevnú obuv no nehrozí veľký úraz nohy či pád bremena.

Pracovné tenisky biele

Všetky podkategórie