Kvalitné pracovné rukavice na rôzne typy práce. Chráňte svoje ruky pred nepríjemnými zraneniami ochrannými pracovnými rukavicami. V našej ponuke nájdete prémiové rukavice zahraničných značiek, predovšetkým zo Škandinávie a západných krajín. Vymeňte lacné pracovné rukavice za kvalitné, a získate odolnejšiu ochranu, príjemnejšie materiály a skvelé vlastnosti. Prečítajte si viac a spravte si lepší prehľad.

Základné rozdelenie pracovných rukavíc

Pracovné rukavice rozdeľujeme podľa materiálov, vlastnosti a určenia. Nájdete tak u nás kožené rukavice, kombinované rukavice, máčané (alebo známe tiež ako povrstvené) či chemické rukavice. Podľa vlastností a určenia sú to zas antivibračné rukavice, protiporézne rukavice, zimné pracovné rukavice či rukavice pre zváračov, automechanikov alebo pracovné rukavice do výroby. Pomôcť si môžete aj jednoduchými zoradením na našom e-shope podľa ceny na Najlacnejšie pracovné rukavice alebo jednoducho na Najpredávanejšie pracovné rukavice.

Kožené pracovné rukavice

 • Kožené rukavice, buď s ďalším materiálom alebo celokožené rukavice
 • Koža je veľmi odolná, poddajná a tvarovateľná
 • Rukavice z kože dlhšie vydržia, sú vhodné na ťažšiu prácu
 • Kožené rukavice sa nosením prispôsobia ruke
Kožené pracovné rukavice

Kombinované pracovné rukavice

 • Kombinované rukavice sú kombináciou dvoch alebo viacerých materiálov
 • Zväčša sa jedná o kožu alebo syntetickú kožu na dlaňovej časti, a pomocnú látku na chrbtovej časti
 • Rôzne kombinácie materiálov majú rôzne vlastnosti na rukaviciach
 • Takéto rukavice sú cenovo dostupnejšie
Kombinované pracovné rukaviceKombinované pracovné rukavice

Máčané pracovné rukavice

 • Tiež nazývané aj povrstvené rukavice
 • Jedná sa o pletené rukavice z doplnkovým máčaním kvôli pevnosti a odolnosti
 • Máčaná (povrstvená) môže byť dlaň, končeky prstov, 3/4 rukavice alebo úplne máčaná rukavica
 • Rozlišujú sa taktiež máčacie materiály (Latex, Nitril, Polyuretán a iné)
 • Cenovo najdostupnejšie a v praxi najpoužívanejší typ rukavíc
Máčané pracovné rukaviceMáčané pracovné rukavice

Chemické rukavice

Chemicky odolné rukaviceChemicky odolné rukavice

Protiporézne rukavice

 • Pracovné rukavice odolné porezaniu
 • Obsahujú také vlákna, ktoré odolajú prerezaniu
 • Protiporézna vlastnosť sa rozdeľuje do 5 skupín: A / B / C / D / E / F
 • Protiporéz A je základ, protiporéz F je najodolnejší
Protiporézne rukaviceProtiporézne rukavice

Normy a skúšky pracovných rukavíc

V segmente pracovných rukavíc sú normy a skúšky dosť dôležité. Určujú totiž kvalitu rukavíc a ich odolnosť. Výsledky v jednotlivých skúškach tak môžu slúžiť ako dobrý pomocník pri výbere rukavíc.

Na našom e-shope nájdete normy prehľadne vypísané pri každom produkte. Taktiež sú vo filtroch, takže si viete podľa nich filtrovať rukavice podľa vlastnej potreby.

Najpoužívanejšia norma EN 388:2016 sa používa pri väčšine rukavíc, predovšetkým pri základných ochranných rukaviciach. Norma určuje odolnosť v piatich rôznych skúškach a výsledky sa zapisujú na každú rukavicu. Výsledky sú v podobe číselného hodnotenia na danej stupnici. Čím vyššie číslo, tým lepší výsledok. Medzi ďalšie normy, s ktorými sa určite stretnete, sú EN 407:2004 (norma pre zváračské a teplu odolné rukavice) či EN 511:2006 (norma pre zimné a chladu odolné rukavice). Prezrite si Prehľad noriem v pracovných rukaviciach.

Prémiové pracovné rukavice

Tak, ako aj v iných segmentoch, aj v pracovných rukaviciach existuje značkovosť a prémiovosť. V Represente sa špecializujeme na kvalitné a prémiové značky, preto v našom e-shope nájdete predovšetkým zahraničné značky fungujúce niekoľko desiatok rokov. Kvalita týchto produktov je niečo, čo sa s bežne dostupnými rukavicami nedá ani porovnať. Vyššia odolnosť, dlhšia trvácnosť, prepracované detaily či moderný dizajn sú zárukou prémiových pracovných rukavíc.

Prezrite si ponuku jednotlivých značiek

Ako vybrať pracovné rukavice?

Pripravili sme pre Vás kompletný návod Ako vybrať pracovné rukavice. Nájdete v ňom základné informácie o rukaviciach - rozdelenie, materiály, normy, značky. Súčasťou sú aj naše odporúčania a rady.

Potrebujete viac informácií?

Nechcete podceniť kúpu kvalitných pracovných rukavíc? Prečítajte si niektorý z našich pomocných článkov a získajte lepší prehľad.


Ako vybrať pracovné rukavice

Ako vybrať pracovné rukavice?

Pracovné rukavice sa vyberajú predovšetkým podľa materiálu a určenia, v akom prostredí a pri akej práci sa budú používať. Niekto potrebuje rukavice na presnú prácu s výborným citom v prstoch, iný zasa odolné kožené rukavice na ťažkú prácu. Celý článok »