Powered by Smartsupp

Pracovné okuliare s odolným UV filtrom. Bežné pracovné okuliare majú ochranu proti UV žiareniu do 380 nm. Kvalitné nemecké pracovné okuliare Uvex dávajú všade ochranu proti UV žiareniu 400 nm. Všetky okuliare v tejto kategórií tak poskytujú 100% ochranu proti ultrafialovému žiareniu. Hľadáte zatmavené okuliare s UV filtrom? Prezrite si aj Slnečné pracovné okuliare.

UV žiarenie na oko a okolitú pokožku

Normatívny predpis pre ochranné okuliare podľa EN 166/170 počíta s ochranou proti UV žiareniu do 380 nm. Najnovšie vedecké poznatky ukazujú: Nestačí to. Aj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) odporúča ochranu proti UV žiareniu do 400 nm.

"Odporúčanie WHO týkajúce sa ochrany proti žiareniu UV400 má jasné opodstatnenie. Vonkajšie tkanivá oka, rohovky a šošovky absorbujú ultrafialové svetlo v plnej miere. Žiarenie UVB spôsobuje hlavné poškodenie genotypu, avšak žiarenie UVA pôsobí viac do hĺbky, spôsobuje tepelné poškodenia a zosilňuje účinky žiarenia UVB" - univ. prof. Dr. Olaf Strauss

Či už ide o číre alebo tónované sklá, účinná ochrana pred ultrafialovým žiarením uvex UV400 je súčasťou sériovej výroby všetkých ochranných okuliarov od spoločnosti Uvex. Rovnako ako príjemný komfort nosenia, športový dizajn a povrchové úpravy skiel špičkovej kvality.

Uvex UV400 poskytuje 100% ochranu proti žiareniu UVA a UVB, ako aj proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEV) do vlnovej dĺžky 400 nm.