Powered by Smartsupp

Zaťaženie očí modrým svetlom sa enormne zvýšilo v dôsledku intenzívneho využívania médií (počítače, smartfóny, tablety, LED televízory a pod.) a prechodu od klasických žiariviek na LEDky. Z krátkodobého hľadiska to môže viesť k prílišnému namáhaniu, bolestiam hlavy či poruchám koncentrácie. Zatiaľ čo v dlhodobom horizonte hrozí zvýšené riziko vekom podmienenej degenerácie makuly.

Žiadna položka

Uvoľnené pozeranie bez únavy. Vlastnosti technológie skiel uvex CBR65 sa výrazne odlišujú od skiel s technológiou uvex UV400.

Filtruje až 50% podielu modrého svetla HEV (vysokoenergetické viditeľné svetlo), ktoré v rozsahu od 380 nm do 450 nm zaťažuje predovšetkým sietnicu. V pásme nad 450 nm sa k sietnici pripúšťa iba 60-70% sveta.

Čo znamená skratka CBR65?

  • Contrast - zvýšenie kontrastu. Citeľné vyšší kontrast a príjemné pozeranie, aj pri rozptýlenom svetle
  • Bluelight reduction - redukovanie modrého svetla. Modré svetlo sa na pracoviskách s extrémne jasným svetlom redukuje až o 50%
  • Relaxed vision - uvoľnené pozeranie. Nižšia únava očí aj pri dlhodobejšom používaní
  • 65% transmission - jemné tónovanie. Optimálna ochrana proti oslneniu - špičkové optické vlastnosti aj pri extrémne jasnom umelom svetle a prirodzenom svetle