Powered by Smartsupp

Pracovné odevy ponúkajú spoľahlivú ochranu a pohodlie pri práci. Ponuka zahŕňa pracovné oblečenie pre rôzne profesie a odvetvia, vrátane montérok, búnd, mikín, reflexných odevov či doplnkov ako tričká, polokošele, termooblečenie. S kvalitnými materiálmi a precíznym spracovaním Vám dobré pracovné oblečenie poskytne bezpečnosť a komfort, ktorý potrebujete pri každej práci. Čo všetko ponúkajú pracovné odevy?

Pracovné odevy - čo všetko ponúkajú a ako sa rozdeľujú?

Pracovné odevy a oblečenie ponúka množstvo podkategórií. Tak, ako klasická móda, aj pracovné odevy sa rozdeľujú na nohavice, bundy, mikiny či tričká. Moderné pracovné oblečenie navyše ponúka atraktívny dizajn, vďaka ktorému už pracovný odev nevzbudzuje poníženie či zaradenie do nižšieho sociálneho statusu.

Montérky a pracovné nohavice

Pracovné nohavice, resp. montérky, sú odolné nohavice určené na prácu. Či už sú to robustné montérky s množstvom vreciek pre montérov alebo ochranné pracovné nohavice pre hobby majstra, oproti klasickým fashion nohaviciam ponúkajú montérky odolné materiály a kvalitnejšie spracovanie. Moderné montérky sú taktiež doménou mladých ľudí, ktorým záleží na tom, v čom budú chodiť aj do práce.

Pracovné bundy

Pracovné bundy sa skvelo hodia k nohaviciam. Často sa vyrábajú rôzne komplety a kolekcie, kedy sú montérky spolu s bundou. Pracovné bundy môžeme rozdeľovať predovšetkým na klasické bundy a montérkové blúzy. Bundy sú často na nerozoznanie od voľnočasových búnd, za to ponúkajú skvelé vlastnosti ako vysoká odolnosť, priedušnosť, odolnosť voči vode. Montérkové blúzy sú zasa v materiálovom zložení ako montérky, preto sa hodia na iné práce.

Pracovné mikiny

Pracovné mikiny sú doplnky k celkovému outfitu. Vybrané mikiny môžu byť vystužené na často namáhaných miestach, predovšetkým ramená alebo lakte. Často hľadané sú aj reflexné mikiny, ktoré výborne zahrejú, no poskytujú väčšiu voľnosť ako bunda. Obľúbené sú aj flísové mikiny, ktoré zahrejú počas chladných dní.

Pracovné vesty

Pracovné vesty patria k častej výbave pracovného outfitu, hlavne počas jarných a jesenných mesiacov. Vesta krásne chráni a hreje trup, teda najdôležitejšiu oblasť tela, a necháva ruky voľné. Niektoré vesty ponúkajú aj pokročilý dizajn, kedy majú zvýšený golier alebo predĺžený chrbát. Častá kategória sú samozrejme aj reflexné vesty.

Pracovné tričká

Aj pracovné tričká patria do výbavy nejedného pracovníka. Pracovné trička sú najbližšie k tým voľnočasovým, keďže sú takmer na nerozoznanie. Väčšina pracovných tričiek ponúka rovnaké materiálové zloženie ako fashion tričká. Rozdiely sú len vo výrobcov, kedy drahšie tričká predstavujú lepšie materiály. Výnimkou sú rôzne technické tričká, ktoré aktívne odvádzajú pot z pokožky tela alebo často hľadané reflexné tričká.

Pracovné polokošele

Rovnako ako tričká, aj pracovné polokošele sú častou výbavou pracovného šatníka. Oproti tričkám však majú jednu zásadnú zmenu, a to svoj elegantný štýl. Pracovné polokošele totižto dodávajú určitý štýl a noblesu, na ktorú si potrpia náročnejší zákazníci.

Reflexné oblečenie

Reflexné pracovné odevy nie sú výsadou len rôznych pracovníkov na ceste. Čoraz častejšie sa objavujú aj na pracovníkoch, ktorí si jednoducho vážia svoje zdravie a chcú byť lepšie videní - čo je základ reflexných odevov. Tomuto trendu sa prikláňajú aj výrobcovia, ktorý pridávajú rôzne reflexné prvky aj do klasických pracovných odevov. Kategória reflexného pracovného oblečenia ponúka montérky, bundy, vesty, mikiny a tričká.

Termo oblečenie

Dobré termo oblečenie patrí medzi povinnú výbavu počas každého chladného počasia. Táto spodná vrstva Vás dokonalo zahreje a udrží v teple počas celého pracovného dňa. Moderné termo oblečenie dokáže pomôcť aj počas náročného pracovného dňa, kedy absorbuje pot a transformuje ho od tela preč.

Pracovné odevy - ako sa zorientovať v ponuke?

Pracovné odevy je pomerne veľká kategórie, keďže zlučuje všetky podkategórie. Jedná sa teda o akýsi rozcestník, na ktorom sa môžete vydať do ďalšej špecifickejšej kategórie. Vyberať ale môžete aj podľa obľúbenej značky. Ak preferujete niektorú značku, tak si môžete hneď zobraziť ponuku od danej značky.

  • Pracovné odevy Snickers - Prémiové a vysokokvalitné pracovné odevy zo Švédska. Snicker vyrába kvalitné odevy, ktoré sú veľmi pohodlné, funkčne a dizajnovo vyladené. Na kvalite je vidieť škandinávsky prístup.
  • Pracovné odevy Payper - Talianská značka Payper vyrába veľmi dizajnové a kvalitné odevy. Častokrát nie je ani poznať, či sa jedná o pracovné alebo voľnočasové oblečenie.
  • Pracovné odevy DASSY - Pracovné odevy z Belgicka sú taktiež charakteristické kvalitou a modernými dizajnom. Svoje prednosti má určite aj pracovné oblečenie Dassy.
  • Pracovné odevy CERVA - Jedna z najväčších a najstarších českých značiek medzi pracovnými odevmi. Cerva ponúka prakticky všetko, od oblečenia, cez obuv a rukavice až po ochranné pomôcky. Benefitom je rýchla dostupnosť.
  • Pracovné odevy Bennon - Česká značka Bennon je skôr známa pre svoju pracovnú obuv, avšak ponúka aj pár produktov v kategórií pracovné odevy. Ich montérky, predovšetkým Promacher Erebos, sú prepracované a premyslené. Medzi zákazníkmi sú veľmi obľúbené, hlavne pre svoj dizajn a kvalitu.
  • Pracovné odevy CXS - Pracovné odevy CXS sú ďalšia z českých značiek, ktorá ponúka kompletný servis v pracovných odevoch. Ponúka oblečenie, obuv, rukavice a taktiež ochranné pomôcky.
  • Pracovné odevy Ardon - Pracovné odevy Ardon taktiež pochádzajú z Česka. Ich široká ponuka zabezpečí oblečenie, obuv, rukavice aj ochranné pomôcky.

Prémiové pracovné odevy - čím sa odlišujú a kde ich zohnať?

Prémiové pracovné odevy - čím sa odlišujú a kde ich zohnať?

V poslednej dobe sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, aby dobre vyzerali aj pri práci. Remeselníci, mechanici, zvárači, ale aj bežní chalupári či hobby majstri. Doba plechových montérok skončila a do popredia sa dostávajú štýlové a značkové pracovné odevy.


5 značiek rovnakých alebo lepších ako nemecký STRAUSS

5 značiek rovnakých alebo lepších ako nemecký STRAUSS

Pracovné odevy STRAUSS patria aktuálne k najpredávanejším montérkam v našom segmente. Hlavne kvôli masívnemu marketingu a faktu, že vyrábajú skutočne dobré odevy. Existujú však aj značky, ktoré nemeckého pštrosa hravo prekonajú.