Powered by Smartsupp

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí medzi najkvalitnejšie značky pracovnej obuvi. Za viac ako 90 rokov svojej existencie získali bohaté know-how a skúsenosti s výrobou obuvi. Obuv uvex je známa svojou nadštandardnou kvalitou a vysokou mierou pohodlia. Aké technológie nájdeme na pracovnej obuvi Uvex? Ako sa delia jednotlivé kolekcie a ako vybrať najlepšiu obuv Uvex?

Čo je pracovná obuv Uvex?

1926, Nemecko Nemecko

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí medzi najkvalitnejšie značky pracovnej obuvi. Za viac ako 90 rokov svojej existencie získali bohaté know-how a skúsenosti s výrobou obuvi. Obuv uvex je známa svojou nadštandardnou kvalitou a vysokou mierou pohodlia. Prémiová pracovná obuv Uvex je vhodná pre náročnejších zákazníkov, ktorí si vážia svoje zdravie a svoje nohy. Prečítajte si tiež náš článok Bolia Vás nohy pri práci? Investujte do kvalitnej pracovnej obuvi.

Rozdelenie pracovnej obuvi Uvex

Pracovnú obuv Uvex nájdeme vo všetkých bežných kategóriách, ako sú pracovné sandále, poltopánky, členková obuv alebo vysoká pracovná obuv. Nechýbajú pracovné tenisky či obľúbená manažérska pracovná obuv.

Na našom e-shope nájdete obuv Uvex v týchto kategóriách ako napr.: sandále, tenisky, poltopánky, členková obuv, vysoká obuv alebo business pracovná obuv.

Kolekcie pracovných topánok Uvex

Zákazníci často vyhľadávajú aj podľa jednotlivých kolekcií. Ak máte svoju obľúbenú kolekciu a chcete také isté topánky, poprípade si prezrieť aké ďalšie modely daná kolekcia obsahuje, tak využite priložené odkazy.

Kompletná ponuka kolekcií topánok Uvex zahŕňa modely Uvex 1, Uvex 1 X-tended Support, Uvex 1 G2, Uvex 1 Business, Uvex 1 Ladies, Uvex 1 Sport, Uvex 2, Uvex 2 Xenova, Uvex 2 Trend, Uvex 2 Construction a Uvex 3.

Technológie na obuvi Uvex

Uvex existuje od roku 1926, a za ten čas, ako aj iní prémioví výrobcovia, prišiel na hranicu možných technológií a materiálov. Preto má v portfóliu vlastné unikátne technológie a patenty, ktoré postupne vyvíjal a aplikoval do produktov. V rôznych Uvexových topánkach tak môžete nájsť technológie ako:

Uvex Medicare+

Ortopedická obuv Uvex MedicareOrtopedická obuv Uvex Medicare

Ortopedické riešenia pre bezpečnostnú obuv Uvex. Prispôsobené riešenia poskytované spoločnosťou Uvex Medicare riešia zdravotné problémy súvisiace s chodidlami na pracovisku a ponúkajú individuálne, odborne navrhnuté ortopedické riešenia. Uvex medicare dodáva ortopedické vložky, ako aj ortopedické úpravy topánok pre bezpečnostnú obuv Uvex.

Nemecké nariadenie o sociálnom úrazovom poistení (DGUV) 112-191 stanovuje, že na pracoviskách sa musí používať plne certifikované ortopedické riešenie. Nosenie súkromne zakúpených ortopedických vložiek v bezpečnostnej obuvi je preto zakázané. Všetky materiály, ktoré Uvex používa, neobsahujú nebezpečné látky a sú pravidelne testované.

Ortopedické normy využívajú aj iní výrobcovia. Prezrite si kategóriu Ortopedická pracovná obuv.

Uvex Climazone

Uvex ClimazoneTechnológia odvetrávania Uvex Climazone

Je vašim chodidlám príliš horúco alebo príliš chladno? Cítite sa zle v dôsledku nadmerného potenia? Účinná regulácia klímy je obzvlášť dôležitá v segmente ochrannej obuvi. Technológia Uvex Climazone je inovatívne riadenie klímy v obuvi. Počas intenzívnej fyzickej činnosti môžu chodidlá vyprodukovať za deň množstvo potu zodpovedajúce poháru vody. Technológia Uvex Climazone túto vlhkosť odvádza preč. Výsledkom sú suché chodidlá a príjemná klíma zaisťujúca pohodlie.

Systém Uvex Xenova®

Systém Uvex XenovaSystém Uvex Xenova

Systém Uvex Xenova® je výkonný bezpečnostný systém na ochranu chodidla v ochrannej obuvi, ktorý neobsahuje žiadne kovy.

Systém pozostáva z troch hlavných komponentov:

  • Ochranná špička Uvex Xenova® Duo: Špička dokonale sedí a nikde netlačí – vďaka dvojzložkovej technológii Duo component. Mäkká pohodlná výstelka pokrýva celý vnútrajšok špičky a je neoddeliteľne spojená s telom špičky. Tým je zaručená mimoriadna miera pohodlia pri nosení počas vykonávania prác v kľaku alebo pri nárazoch.
  • Medzipodrážka Uvex Xenova® odolná proti prepichnutiu: Šírka flexibilnej medzipodrážky Xenova® odolnej proti prepichnutiu je presne prispôsobená šírke stielky. Zároveň nevedie chlad, takže zvyšuje pohodlie pri nosení.
  • Ochranné krytie päty Uvex Anti-twist: Vstrekované krytie päty značne zvyšuje stabilitu a tým výrazne zlepšuje ochranu pred vyvrtnutím členka.

Ako vybrať najlepšiu obuv Uvex?

Pracovná obuv sa všeobecne vyberá podľa pracovných požiadaviek, bezpečnostnej triedy, materiálov a samozrejme, Vašich osobných preferencií.

Ak Vám to prostredie dovoľuje a môžete mať otvorenú obuv, tak sú ideálne sandále, poprípade perforované poltopánky. V letných mesiacoch a vnútorných prostrediach sú obľúbené aj pracovne tenisky.

Pre náročnejšie prostredia, kde sa vyžaduje napr. odolnosť proti vode sú vhodné uzavreté poltopánky. Časťou voľbou sú členkové pracovné topánky, ktoré výborne fixujú členok a noha je tak stabilnejší a pevnejšia. Do exteriérov a skutočne náročných podmienok je ideálna vysoká pracovná obuv, najlepšie kožená.

Prečítajte si aj naše články Ako vybrať pracovnú obuv Uvex? a Aké Uvexy by sme si kúpili my? Vytvárame množstvo obsahu, ktorý stále udržujeme čerstvý a aktuálny.

Kožená pracovná obuv ma veľa benefitov, obzvlášť v prípade kvalitnej kože. Takáto obuv vydrží roky, takže sa jedná o výhodnú investíciu. Do vnútorných a menej náročných prostredí vyberajte materiál z vŕšku textil, mikrovlákno alebo mikrovelúr. Noha bude lepšie dýchať. Časstým dopytom je aj ESD obuv.

V prípade potrebnej bezpečnostnej triedy si vo filtri definujte triedu, ktorú potrebujete. Označenie bezpečnostnej triedy nájdete aj v názve produktu. V prípade pracovnej obuvi Uvex to môže byť obuv S1, S1P, S2 alebo S3. Čím vyššia trieda, tým viac bezpečnostných prvok.

Zatiaľ čo Uvex obuv S1 ma bezpečnostnú špičku, obuv Uvex S3 má navyše aj planžetu proti prepichnutiu klincom či vodeodolné vlastnosti.

Nezabudnite využívať funkciu Porovnávača. Na detaile produktu mate možnosť vložiť produkt na porovnanie a následne si porovnať vybrané produkty podľa parametrov.

Autorizovaný distribútor

Autorizovaný predajca Uvex Spoločnosť REPRESENT Workwear, s. r. o. je autorizovaný predajcom pracovnej obuvi Uvex. Máte tak 100% záruku profesionálneho servisu vrátane reklamácií, a garanciu nákupu originálnych produktov Uvex z distribučnej siete. Zabezpečujeme kompletnú ponuku, produktové novinky aj poradenstvo.

Doprava od 3 €, zabezpečujeme Česko aj Slovensko

Pracovnú obuv Uvex zabezpečujeme pre celé Slovensko Slovensko aj Česko Česko. Najlacnejšia forma dopravy je odberné miesto Packeta (Zásielkovňa), ktorá je na úrovni 3 €. K dispozícií je aj klasický kuriér na adresu spoločnosťou DPD v cene 5 €.

Forma platby je online platba kartou, prevodom na náš účet alebo dobierka - platba pri preberaní zásielky.

Všetky podkategórie

Potrebujete viac informácií?

Prezrite si jednotlivé kolekcie a zistite aké modely sa v nich nachádzajú a aké prednosti ponúkajú. Taktiež si môžete prečítať niektorý z našich pomocných článkov, ktoré sme napísali pre topánky Uvex.


Ako vybrať pracovnú obuv uvex

Ako vybrať pracovnú obuv Uvex?

Zahltila Vás široká ponuka pracovnej obuvi Uvex? Radi by ste si vybrali konečne poriadku pracovnú obuv a neviete vybrať ktorú? Pripravili sme kompletný návod, ako vybrať vhodné topánky Uvex. Celý článok »


Aké Uvexy by sme si kúpili my?

Aké Uvexy by sme si kúpili my?

Ako prvý špecializovaný predajca prémiovej a značkovej pracovnej módy máme pomerne vycibrený vkus. Lacným nezmyslom sme už dávno dali zbohom a našou prioritou je prinášať na trh iba kvalitu. Obzvlášť pri obuvi, ktorá má priamy vplyv na naše zdravie a kostrovú sústavu. Celý článok »


Čo má obuv Uvex a iní nemajú?

Čo má obuv Uvex a iní nemajú?

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí medzi svetovú špičku. Spolu s ostatnými značkami patrí medzi výrobcov, ktorí vyvíjajú a testujú najlepšiu pracovnú obuv. Čím je však Uvex charakteristický a v čom je jedinečný od iných výrobcov? Celý článok »


TOP 5 najlepších topánok Uvex

Pracovná obuv Uvex: TOP 5 najlepších modelov

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí u nás k veľmi obľúbenej značke. Síce majú v Nemecku silnú konkurenciu v podobe topánok Strauss, no obuv Strauss nie je na úrovni Uvexov a tak skoro ani nebude. Prečo je obuv Uvex tak obľúbená a aké modely patria do TOP 5? Celý článok »