Powered by Smartsupp

Pracovná obuv S1 je základná pracovná obuv, ktorá má bezpečnostnú špicu. Môžu to byť sandále, tenisky, poltopánky aj členková obuv. Čo všetko spĺňa pracovná obuv S1, čo znamená toto označenie a aké ďalšie označenia poznáme?

Čo spĺňa trieda S1?

✅ Uzavretá päta
✅ Absorpcia energie pri došľape
✅ Antistatické vlastnosti
Bezpečnostná špička

Pracovná obuv S1 - čo všetko ponúka?

Pracovná obuv S1 je základná pracovná obuv, resp. bezpečnostná, ktorá sa najčastejšie používa na pracoviskách. Podľa normy sa jedná o štandardnú bezpečnostnú obuv, ktorá disponuje bezpečnostnou špičkou. V ponuke nájdeme najčastejšie sandále, tenisky a poltopánky.

  • Pracovné sandále S1 - Pracovné sandále triedy S1, často laicky hľadané aj ako Pracovné sandále s oceľovou špičkou, patria medzi bežnú súčasť rôznych suchých a vnútorných pracovísk ako sú haly, sklady a výrobné linky. Jedná sa o dobre vetranú obuv, ktorá spĺňa základné bezpečnostné požiadavky.
  • Pracovné tenisky S1 - Tenisky triedy S1 sú taktiež obľúbené predovšetkým v suchých a vnútorných prostrediach. Jedná sa o modernú a štýlovú obuv, ktorá je častokrát na nerozoznanie od voľnočasových tenisiek. Pracovné tenisky s oceľovou špičkou taktiež spĺňajú základnú bezpečnostnú triedu S1.
  • Pracovné poltopánky S1 Poltopánky predstavujú už pevnejšiu obuv a hodia sa na rôzne pracoviská a rôzne typy prác. Trieda S1 však naznačuje, že tieto topánky sú ľahšie, vzdušnejšie a viac vetrané, teda otvorené.

Pracovná obuv podľa bezpečnostnej triedy

Pracovnú obuv môžete vyberať nielen podľa ceny, značky alebo vlastností, ale taktiež podľa bezpečnostnej triedy. Na výber máte hneď z niekoľkých možností.

Aké sú ďalšie triedy a čo obsahujú?

Pracovné, resp. bezpečnostné, topánky poznajú celkovo 5 triedy označených od S1 po S5. Všeobecne platí, že čím vyššia trieda, tým lepšia výbava topánky. Vyššia triedy obsahuje aj planžetu proti klincom, vodeodolný zvršok či vzorovanú podošvu.

Trieda Bezp. špička (200 J/15000 N) Uzavretá päta A
Elektrický odpor (0,1–1000 MΩ)
E
Absorpcia energie v päte (20 J)
WR
Vodeodolný zvršok
Vzorovaná podošva P
Podošva odolná prepichnutiu
SB
S1
S2
S3
S4
S5