Powered by Smartsupp

Čo je Poron XRD?

Materiál s označením Poron XRD môžeme najrýchlejšie definovať ako tlmiacu penu. Tlmiaca pena, ktorá absorbuje až 90% energie. V pokoji je ohybná a pri tlaku alebo pri vonkajších nárazoch tuhne, aby vytvorila ochrannú škrupinu. PORON® XRD® je viacúčelová pena určená na nositeľnú ochranu proti nárazom. Jej molekuly pri náraze okamžite reagujú a vytvárajú ochranný obal okolo tela a potom sa vrátia do pokojového stavu.

V priložených videách môžete vidieť rôzne testy, kedy sa testovala absorpcia energie XRD. Či už zhodíte bowlingovú guľu z jedného metra alebo zo šiestich, účinnosť tejto peny je vynikajuca.

Kde sa využíva Poron XRD?

Samozrejme, že takýto materiál má využitie v rôznych segmentov pri nespočetne veľa situáciách. V našom prípade nájdeme Poron XRD predovšetkým v stielkach pracovných topánok Jalas. Dôvod? Maximálna pohodlnosť a zdravotné benefity pre zákazníka. Účel tlmiacej peny v stielke je taký, že absorbuje všetky energie z rôznych skokov, nárazov či došľapov. Táto energia sa tak nevracia späť do nôh, chrbta a hlavy, a nevznikajú tak časté bolesti.

Ak Vás bolia nohy alebo hlava z lacnej a nekvalitnej obuvi, tak investujte do kvality a sami pocítite rozdiel.

Poron XRD - história a vznik

Tlmiacu penu PORON® XRD® vymyslela americká spoločnosť Rogers Corporation, ktorá počas svojej 190 ročnej histórie patentovala množstvo iných materiálov. Jedná sa o podobnú firmu ako DuPont, ktorá patentovala materiál Kevlar. Spoločnosť vyvíja predovšetkým v 2 divíziách:

Divízia Advanced Electronics Solutions poskytuje pokročilé materiálové riešenia umožňujúce integritu signálu, správu rádiofrekvenčných (RF) signálov, energetickú účinnosť, distribúciu energie a tepelné riadenie.

Divízia Rogers's Elastomer Material Solutions poskytuje vysokovýkonné materiály vrátane PORON® polyuretánových pien, BISCO® výkonných silikónov, ARLON® zákazkových silikónov, DeWAL™ PTFE a UHMW fólií a pások, a XRD® materiálov na extrémne zmiernenie nárazov.

Čo je Poron XRD?