Powered by Smartsupp

Osobné pracovné pomôcky, alebo skrátene OOPP či plným názvom osobné ochranné pracovné pomôcky, sú pomôcky určené na bezpečnú prácu. Neberte OOPP na ľahkú váhu a investujte do svojej ochrany. Zistite viac aké pracovné pomôcky poznáme a ako vybrať tie vhodné.

Aké poznáme OOPP?

Ochranné pracovné pomôcky sa rozdeľujú predovšetkým na ochranu hlavy, sluchu, zraku a dýchacích ciest. Častejšie sa ale stretneme s používanejšími označeniami Pracovné prilby, Ochrana sluchu (taktiež pracovné slúchadlá) a Pracovné okuliare. Medzi ochranu dýchacích ciest patria hlavne dýchacie masky či respirátory.

Do kategórie OOPP môžu patriť aj Pracovné rukavice a rôzne špecifické pomôcky ako bezpečnostné laná či popruhy,

Noste pracovné pomôcky, skutočne pomáhajú

Pracovné pomôcky nepatria vyslovene len do práce - zamestnania. Veľa úrazov nastáva aj mimo práce, predovšetkým pri rôznych domácich prácach. Chvíľa nepozornosti a úraz sa dostaví hneď. V lepšom prípade sa jedná o malé zranenie, v opačnom o nenávratný úraz.

Darmo sa množstvo ľudí snaží vrátiť čas a nahovárať si, ako by si tie ochranné okuliare vzalo. Vážte si svoje zdravie, máme ho iba jedno.

Prémiové pracovné pomôcky

Veľa ľudí odmieta nosiť OOPP aj kvôli pocitu, že budú vyzerať na smiech. Takéto názory pretrvávajú hlavne z minulosti, kedy skutočne mohli niektoré pracovné pomôcky odrádzať svojím vzhľadom. V dnešnej dobe však existujú značky, ktoré vyrábajú kvalitné, funkčné a skutočne dizajnovo vyladené produkty.

Vymente staré a neatraktívne OOPP za moderné a dizajnové. Ponúkame značky, ktoré posúvajú tento segment dopredu a vyrábajú oceňované dizajny.