Powered by Smartsupp

Vysokokvalitné gumáky prémiovej značky Dunlop.

Značka, ktorá je známa hlavne v segmente pneumatík, vyrába kvalitné a prepracované gumáky, ktoré nemajú konkurenciu. Najvyššia produktová rada, ktorá obsahuje materiál Purofort, má skvelé izolačné vlastnosti a taktiež je veľmi odolná. Zaujímavosťou je, že Dunlopom patentovaný materiál Purofort ešte nedokázal za 40 rokov nikto prekonať. Iba sám Dunlop, ktorý tento materiál stále vylepšuje.

Aké technológie nájdeme na gumákoch Dunlop? Ako sú gumáky rozdelené a ako vybrať najlepšie Dunlop gumáky?

Rozdelenie gumákov Dunlop

Na rozdelenie gumákov sa môžeme pozerať s viacerých strán. Dunlop používa delenie podľa kolekcií na Pro Series, Vibram Series, Snugboot Series a Guard Series. Tieto série rozdeľujú obuv podľa vlastností a materiálov. Zaujímavejšie rozdeľovanie je už podľa prostredí, v ktorom sa budú gumáky používať: poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel alebo ťažký priemysel.

Pre zákazníkov používame aj jednoduché delenie podľa kategórií:

Gumáky Dunlop

Technológie na gumákoch Dunlop

Dunlopy kraľujú segmentu gumákov už niekoľko rokov. Predovšetkým kvôli materiálu Purofort, ktorý nedokázali iní výrobcovia prekonať a, samozrejme, aj kvôli neustálemu napredovaniu. Aké technológie a materiály nájdeme na Dunlopoch?

Dunlop Purofort®

Technológia Dunlop Purofort

Začiatkom osemdesiatych rokov spoločnosť Dunlop znovu objavila gumu a vyrobila svoje prvé gumáky Purofort®. Čižmy Purofort® sú najlepšie polyuretánové čižmy vo svojej triede. Vo všetkých dôležitých aspektoch Purofort prekonáva gumené čižmy a základný Polyuretán. Viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete nosí tieto jedinečné topánky každý deň.

Purofort obsahuje milióny vzduchových kapsúl (tzv. póry). Keďže sa miešajú pod vysokým tlakom, sú rovnomerne rozložené. To je celkom unikátne, keďže Dunlop je jediným výrobcom topánok na svete, ktorý na výrobu svojich topánok používa technológiu vysokého tlaku. Vďaka rovnomerne rozmiestneným vzduchovým pórom poskytuje Purofort extrémnu tepelnú izoláciu (-50°C/-60°C) a udržuje nohy v teple aj v tých najchladnejších podmienkach. A pretože vzduch a pevný materiál sú optimálne zmiešané, Purofort je ľahký a pohodlný.

Materiál je vďaka svojej molekulárnej štruktúre extrémne flexibilný a odolný proti prerezaniu. Táto štruktúra obsahuje tvrdé a mäkké bloky. Tvrdé bloky robia obuv odolnou voči prerezaniu a oderu, čo jej dáva dlhšiu životnosť. Mäkké bloky umožňujú tenšiu vrstvu materiálu, čo zvyšuje flexibilitu a pohodlie. Prečítajte si aj Čo je Purofort?.

Dunlop Snugboot®

Technológia Dunlop Purotex

Gumáky s označením Snugboot sú najmodernejšie gumáky od Dunlopu. Ponúkajú dokonalé vlastnosti vodeodolnej, oderuodolnej, priedušnej a pohodlnej obuvi. Gumáky Snugboot sa skladajú zo šiestich časti:

1) Zvršok obuvi z materiálu Purotex®, čo je 4-vrstvý materiál so 100%-nou vodeodolnosťou a zaručenou priedušnosťou zvnútra
2) Ergonomický dizajn čo najviac pohodlný pre nohu
3) Spodná časť z materiálu Purofort®, ktorý zaručuje výborné teplotne izolačné vlastnosti
4) Konštrukcia chodidla vystužená sklenenými vláknami
5) Bezpečnostná špička a planžeta proti klincom bez kovov
6) Protišmyková SRC podošva do všetkých terénov

Predstavovanie Dunlop gumákov na Youtube

Našim produktom venujeme patričnú pozornosť a jednotlivé gumáky predstavujeme aj formou videí na našom YouTube kanáli. Prezrite si špeciálny zoznam, kde nájdete gumáky Dunlop na YouTube.

Ako vybrať najlepšie gumáky Dunlop?

Gumáky Dunlop môžeme najrýchlejšie rozdeliť na pracovné a voľnočasové. Teda gumáky s bezpečnostnou špičkou a gumáky bez špičky. Voľnočasové gumáky môžeme ďalej rozdeliť ešte na dámske gumáky. Pri týchto sa gumáky robia v menších veľkostiach a nižšej výške. Inak sa všetky Dunlop gumáky považujú za unisex a sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Ďalšie užitočné delenie je podľa vlastností či materiálu. Dunlop používa unikátne vlastné materiály, pre ktoré je tak obľúbený. Medzi najobľúbenejšie patria gumáky z materiálu Purofort, predovšetkým kvôli svojej ľahkosti, odolnosti a teplotnej izolácií. Obľúbené sú taktiež gumáky z materiálu Acifort, ktorý je zasa veľmi odolný voči chemikáliám, olejom a palivám (tzv. heavy duty modely, vhodné do ťažkého a špecifického priemyslu).

Pri rýchlom pohľade na ponuku gumákov Dunlop si môžete všimnúť, že produkty sú rozdelené do dvoch cenových skupín. Základné PVC gumáky sa hýbu v cenovom rozpätí 10-20€, zatiaľ čo prémiové gumáky zo supermateriálov začínajú na úrovni 60€.

Pri názve produktu si odporúčame všímať označenie triedy napr. S4, S5 alebo O5. Písmeno S označuje bezpečnostné modely (s bezpečnostnou špičkou) a písmeno O označuje voľnočasové modely (bez špičky). Číslo za písmenom označuje stupeň triedy, ktorú produkt získal. Prečítajte si aj náš obšírnejší článok Ako vybrať najlepšie gumáky Dunlop?

Autorizovaný predajca gumákov Dunlop

Autorizovaný predajca gumákov Dunlop Spoločnosť REPRESENT Workwear, s. r. o. je autorizovaný predajcom gumákov Dunlop. Máte tak 100% záruku profesionálneho servisu vrátane reklamácií, a garanciu nákupu originálnych produktov Dunlop z distribučnej siete. Zabezpečujeme kompletnú ponuku, produktové novinky aj poradenstvo.

Doprava od 3 €, zabezpečujeme Česko aj Slovensko

Gumáky Dunlop zabezpečujeme pre celé Slovensko Slovensko aj Česko Česko. Najlacnejšia forma dopravy je odberné miesto Packeta (Zásielkovňa), ktorá je na úrovni 3 €. K dispozícií je aj klasický kuriér na adresu spoločnosťou DPD v cene 5 € alebo Slovenská pošta.

Forma platby je online platba kartou, prevodom na náš účet alebo dobierka - platba pri preberaní zásielky.

Potrebujete viac informácií?

Prezrite si jednotlivé kolekcie a zistite aké modely sa v nich nachádzajú a aké prednosti ponúkajú. Taktiež si môžete prečítať niektorý z našich pomocných článkov, ktoré sme napísali pre gumáky Dunlop.