Powered by Smartsupp

Aktualizované •

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí medzi svetovú špičku. Spolu s ostatnými značkami patrí medzi výrobcov, ktorí vyvíjajú a testujú najlepšiu pracovnú obuv. Čím je však Uvex charakteristický a v čom je jedinečný od iných výrobcov?

Čo je pracovná obuv Uvex?

Na úvod si trochu predstavme túto značku. Značka pochádza z Nemecka a bola založená v roku 1926. Onedlho tak vstúpi do nášho elitného klubu 100 ročných značiek. Zo začiatku sa venovali okuliarom, vďaka čomu je značka známa doteraz - hlavne zo zimných športov a cyklistiky. Prezrite si tiež Pracovné okuliare Uvex.

Pracovná obuv prišla až neskôr, akvizíciou francúzskej značky Heckel. Uvex vďaka novým technológiám rýchlo ovládol segment pracovnej obuvi a stal sa svetovou značkou kvality.

7 dôvodov, prečo si vybrať obuv Uvex

Obuv je veľmi kvalitná a zachránila už nejedného zákazníka, ktorý trpel nekvalitnou obuvou. Bolesť nôh či chrbta, zle odvetrávanie alebo kožné problémy kvôli nekvalitným materiálom. To sú časté dôvody, prečo ľudia opúšťajú lacnú obuv, a investujú do prémiovej kvality.

Aké sú naše Top dôvody, prečo prejsť na Uvexy?

 1. Uvex je výrobca. Svoje produkty vyvíja, vyrába a testuje. Narozdiel od tuzemských importérov sú tak zachované vysoké štandardy na kvalitu.
 2. Značka pochádza z Nemecka, ktoré je považované za jednu z najvyspelejších krajín. Toto dokázalo Nemecko hlavne kvôli svojej mentalite a prístupu.
 3. Neustále napredovanie je samozrejmosťou. Nové dizajny, ocenenia ale aj enviromentálna zodpovednosť.
 4. Uvex Technológie. Ako napr. uvex x-tended grip, uvex x-dry knit, uvex i-PUREnrj alebo uvex climazone. Všetky podrobne rozobrané nižšie.
 5. Uvex vyrába svoje topánky v 4 rôznych šírkach. Je málo topánok, pri ktorých sledujete nielen veľkosť (dĺžku), ale aj šírku. Pre naše podmienky sa používa jedna šírka, ale v prípade potreby je k dispozícií aj užšia alebo širšia verzia.
 6. Uvexová ponuka je skutočne široká. Vybrať si môžete z rôznych typov obuvi (sandále, poltopánky, členková, vysoká obuv), rôznych materiálov a rôznych prevedeniach. Všetko nájdete aj prehľadne rozdelené v kategóriách.
 7. Značková kvalita. Aj keď dnes o sebe každý tvrdý, že je kvalitný, Uvex je rokmi overená kvalita. To sa odráža nielen na tom, že obuv dlhšie poslúži, ale hlavne aj na zdraví. Kvalitná obuv je ergonomická, veľmi dobre ladí nohe, nie je prehnane ťažká ani ľahká. Vyrobená je z lepších materiálov, takže ak sa Vám začne potiť noha, tak Vám nezačnú do tela prúdiť ťažké kovy, ako v prípade lacných topánok.
Uvex exceluje hlavne v sandáloch a poltopánkach. Lepšie kolekcie ako Uvex 1, Supporty alebo G2 sú skutočne dobré topánky. Členkových modelov má menej, zato vyladený je každý. U týchto by som preferoval modely s podošvou MACSOLE.

Lukáš Mitana
zakladateľ REPRESENT. Workwear

Uvex Technológie

Pri každej obuvi, na detaile produktu v karte Parametre, nájdete aj zoznam technológií, ktoré daná obuv obsahuje. Zistite o danej technológií viac alebo si prezrite modely, ktoré ju obsahujú.

Uvex Climazone

Technológia Uvex Climazone

Je vašim chodidlám príliš horúco alebo príliš chladno? Cítite sa zle v dôsledku nadmerného potenia? Účinná regulácia klímy je obzvlášť dôležitá v segmente ochrannej obuvi. Technológia Uvex Climazone je inovatívne riadenie klímy v obuvi. Počas intenzívnej fyzickej činnosti môžu chodidlá vyprodukovať za deň množstvo potu zodpovedajúce poháru vody. Technológia Uvex Climazone túto vlhkosť odvádza preč. Výsledkom sú suché chodidlá a príjemná klíma zaisťujúca pohodlie.

Systém Uvex Xenova®

Technológia Uvex Xenova

Systém Uvex Xenova® je výkonný bezpečnostný systém na ochranu chodidla v ochrannej obuvi, ktorý neobsahuje žiadne kovy.

Systém pozostáva z troch hlavných komponentov:

 • Ochranná špička Uvex Xenova® Duo: Špička dokonale sedí a nikde netlačí – vďaka dvojzložkovej technológii Duo component. Mäkká pohodlná výstelka pokrýva celý vnútrajšok špičky a je neoddeliteľne spojená s telom špičky. Tým je zaručená mimoriadna miera pohodlia pri nosení počas vykonávania prác v kľaku alebo pri nárazoch.
 • Medzipodrážka Uvex Xenova® odolná proti prepichnutiu: Šírka flexibilnej medzipodrážky Xenova® odolnej proti prepichnutiu je presne prispôsobená šírke stielky. Zároveň nevedie chlad, takže zvyšuje pohodlie pri nosení.
 • Ochranné krytie päty Uvex Anti-twist: Vstrekované krytie päty značne zvyšuje stabilitu a tým výrazne zlepšuje ochranu pred vyvrtnutím členka.

Uvex X-Tended grip

Technológia uvex x-tended grip

Technológia Uvex X-Tended grip, založená na podošve TPU najnovšej generácie, zaručuje ešte vyšší výkon z hľadiska odolnosti podošvy proti oderu a protišmykovosti na hladkých alebo mokrých povrchoch. Výsledok? Väčšia bezpečnosť a stabilita pre nositeľa pri chôdzi. Menšie opotrebovanie a následne nižšie náklady vďaka dlhšej životnosti.

Uvex X-Dry knit

Technológia uvex x-dry knit

Jedinečná technológia Uvex X-Dry knit ponúka bezkonkurenčnú úroveň pohodlia a udržuje nohy v suchu: 365 dní v roku, 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Umožňuje to inteligentná kombinácia vynikajúcej priedušnosti a vodoodpudivých vlastností inovatívneho pleteného goliera Uvex X-Dry. Horúce a spotené nohy sú minulosťou. Nezávislé testy v PFI Pirmasens preukázali jedinečný výkon technológie Uvex X-Dry knit.

 • 40x lepšia priepustnosť vodných pár, ako vyžaduje norma EN ISO 20345:2011
 • 17x lepší koeficient vodnej pary ako vyžaduje norma EN ISO 20345:2011
 • 100% lepšia penetrácia vody ako minimálna požiadavka normy
 • 10x lepšia absorpcia vody ako minimálna požiadavka normy

Uvex i-PUREnrj

Technológia uvex i-purenrj

Budúcnosť je plná energie s priekopníckou bezpečnostnou obuvou Uvex 1 G2. Inovatívna nová technológia polyuretánovej podošvy od spoločnosti Uvex – Uvex i-PUREnrj – vracia energiu pri pristátí celej podošvy späť k používateľovi a nanovo definuje absorpciu nárazov a stabilitu. Vďaka tomu je každý deň plný energie s citeľne vyšším komfortom a výrazne menšou únavou nôh.

 • O 100% vyššia absorpcia energie, ako uvádza norma EN ISO 20345
 • 66% návratnosť energie pod pätou
 • 59% návratnosť energie v oblasti prednej časti chodidla
 • O 29% vyššie odpruženie po 1000 km používania v porovnaní so štandardnými polyuretánovými podrážkami
 • O 21 % menej vnímanej únavy v porovnaní so štandardnými polyuretánovými podrážkami 

Uvex Medicare+

Technológia Uvex Medicare

Ortopedické riešenia pre bezpečnostnú obuv Uvex. Prispôsobené riešenia poskytované spoločnosťou Uvex Medicare riešia zdravotné problémy súvisiace s chodidlami na pracovisku a ponúkajú individuálne, odborne navrhnuté ortopedické riešenia. Uvex medicare dodáva ortopedické vložky, ako aj ortopedické úpravy topánok pre bezpečnostnú obuv Uvex.