Powered by Smartsupp

Aktualizované •

Dunlop je svetová firma s viac ako 100 ročnou históriou. Svoje meno získala v gumárenskom priemysle ako výrobca kvalitných pneumatík. Svoje znalosti však rozšírili aj na výrobu gumákov a iných gumárenských výrobkov. Oddelenie obuvi však dokázalo vybudovať samostatnú značku, kedy gumáky Dunlop znamenajú vysokokvalitné gumáky s unikátnymi vlastnosťami.

Prečítajte si ako vybrať najlepšie gumáky Dunlop a ako sa dá celá ponuka rozdeliť.

Rozdelenie podľa kategórie

Najrýchlejšie a najjednoduchšie rozdelenie je podľa kategórie. Základné rozdelenie Dunlopov je na gumáky s oceľovou špičkou a gumáky bez špičky. Dunlop vyrába gumáky aj pre priemysel, kedy obsahujú bezpečnostné prvky ako špička či planžeta proti klincom, a taktiež aj gumáky na voľnočasové nosenie, kedy tieto prvky neobsahujú.

Pre jednoduchší výber sme vytvorili aj kategórie ako zateplené gumáky alebo dámske gumáky Dunlop.

Rozdelenie podľa ceny

Dobrým odrazovým mostíkom pri výbere vhodnej obuvi je aj cena. Tá je pri gumákoch Dunlop pomerne jednoducho rozdelená. Základné PVC gumáky sa hýbu v cenovom rozpätí 10-20€, lepší priemer je na úrovni 20-50€ a prémiové gumáky z vysokokvalitných materiálov začínajú od 60€.

Cena tu najviac určujte použité materiály. Klasické gumáky z PVC výlisku sú cenovo najdostupnejšie. Jedná sa o tzv. poctivé gumáky, ktoré sú vhodné na občasné alebo voľnočasové nosenie. Vysokokvalitná guma alebo Dunlopom patentované supermateriály sú síce cenovo na vyššej úrovni, no ponúkajú nadštandardné vlastnosti. Gumáky z materiálu Dunlop Purofort sú veľmi ľahké, flexibilné a odolné. Najväčšou výhodou sú termoizolačné vlastnosti, kedy takéto gumáky znesú teplotu do -50°C. Vodeodolné vlastnosti sú samozrejmosťou.

Cena sa odvíja aj od prevedenia. Jeden model sa môže vyrábať v troch rozličných prevedeniach a každý mať inú cenovku. Pri výbere si preto prezrite názov produktu, popis a parametre.

Rozdelenie podľa vlastností, materiálov a triedy

Názov produktu často obsahuje aj bezpečnostnú triedu, ktorá sa nachádza v názve za označením daného modelu. Príklad: Pracovné gumáky DUNLOP Acifort JobGuard, S5 ESD SRC, žlté. Tieto gumáky obsahujú bezpečnostnú triedu S5, s prídavnými ochranami ESD a SRC. Čo to znamená?

Bezpečnostná trieda môže byť označená písmenom S alebo O. Písmeno S znamená bezpečnostnú triedu a gumáky obsahujú oceľovú špičku aj planžetu proti klincom. V prípade písmena O sa jedná o voľnočasové gumáky bez špičky. Číslica za písmenom označuje stupeň triedy, kedy v jednoduchosti platí, že čím vyššie číslo, tým lepšie vybavená obuv.

V prípade Dunlopov zákazníci často vyhľadávajú aj podľa materiálu. Najobľúbenejšie sú gumáky z materiálu Purofort, ktorý je ľahký, mechanicky odolný a má skvelé termoizolačné vlastnosti - ponúka ochranu až do -50°C. Ďalšie obľúbené sú gumáky z materiálu Acifort, ktorý je odolný chemikáliám, kyselinám, olejom či palivám. Tzv. heavy duty modely.

TOP 10 ako vybrať gumáky Dunlop

Ponuka gumákov Dunlop je pomerne široká a dá sa rozdeliť podľa rôznych vlastností a kategórií. Predtým, nech sa pustite do prehľadávania kompletnej ponuky si prečítajte aj naše desatoro, ktoré Vám pomôže pri výbere najlepších gumákov Dunlop.

  1. Dunlop produkuje voľnočasové aj bezpečnostné gumáky. Dôkladne si určite, či potrebujete aj bezpečnostné prvky ako špička či planžeta proti klincom.
  2. Najlacnejšie gumáky sa hýbu na dostupnej úrovni 10-20€. Tieto základné modely spĺňajú prísne výrobné kritéria a ponúkajú značkovú kvalitu Dunlop.
  3. Využívajte funkciu Porovnávača a porovnávajte produkty medzi sebou. Niektoré modely môžu byť v rôznych prevedeniach, napr. model FieldPRO sa produkuje vo verzií bez špičky, so špičkou a Thermo+ verzia so špičkou.
  4. Gumáky Dunlop Purofort sú odolné do -50°C, jedná sa však o aktívne teplo, teda v prípade, že sa počas práce hýbete. V prípade dlhého státia sa začne prejavovať zima -v takýchto prípadoch treba siahnuť po zateplených gumákoch.
  5. Gumáky z materiálu Purofort sú skutočný klenot s tisíckami spokojných zákazníkov na celom svete. Jedná sa o unikátny materiál, vďaka ktorému sú gumáky ľahšie, mechanicky odolnejšie a majú skvelé termoizolačné vlastnosti (-50°C).
  6. V prípade ťažkých podmienok, ako chemikálie, kyseliny, oleje či paliva siahnite po gumákoch z materiálu Acifort.
  7. V prípade objednávania veľmi špeciálnych modelov, ktoré sa u nás bežne nepredávajú, sa dodanie pohybuje okolo 6 týždňov.
  8. Moderné gumáky vyrába Dunlop v novom užšom strihu - prečítajte si náš článok Gumáky Dunlop: Aký je rozdiel medzi strihom Classic Fit a Sneaker Fit?
  9. Pri kúpe gumákov môžete voliť takú veľkosť, akú bežne nosíte aj obuv. V prípade komplikácií je prvá výmena zdarma.
  10. Pre najnáročnejších zákazníkov existuje aj kombinácia vrchného materiálu Purofort a Vibram podošvy. Táto kráľovská kolekcia je však výhradne na objednávku.