Powered by Smartsupp

Aktualizované •

Ako prvý špecializovaný predajca prémiovej a značkovej pracovnej módy máme pomerne vycibrený vkus. Lacným nezmyslom sme už dávno dali zbohom a našou prioritou je prinášať na trh iba kvalitu. Obzvlášť pri obuvi, ktorá má priamy vplyv na naše zdravie a kostrovú sústavu.

TIP: Prečítajte si aj náš článok Bolia Vás nohy pri práci? Investujte do kvalitnej pracovnej obuvi.

Naše tipy na dobré topánky Uvex

Uvex ponúka okolo 150 topánok v rôznych prevedeniach a farbách. Samozrejme výber vždy závisí na Vás a Vašich podmienkach. Prezrite si Ako vybrať topánky Uvex? My prikladáme náš výber zaujímavých a dobrých topánok, v pomerne cena / kvalita. Tiež prikladáme pár tipov na netradičné Uvexy, aby sme Vám trochu rozšírili obzory.

Bestseller z kolekcie Uvex 1

Kolekcia Uvex 1 patrí v našich končinách medzi najpredávanejšie. Či už sa jedná o sandále, poltopánky alebo členkovú obuv, všetky topánky majú spoločný základ. Ten tvorí dvojvrstvová Polyuretánová podrážka s TPU vložkou a bezšvový mikrovelúrový zvršok. Podrážka je samozrejme doplnená aj o rôzne vychytávky ako samočistiaci protišmykový dezén, otočný bod na otáčanie v stoji či kĺbová vložka na pevnejšie stúpanie po rebríku. Priedušnosť a pevná stabilita je samozrejmosťou.

Pracovná obuv Uvex 1Obuv Uvex 1
Pracovná obuv Uvex 1Obuv Uvex 1
Pracovná obuv Uvex 1Obuv Uvex 1

Alternatívy k Uvex 1

Uvex 1 sú skutočne dobré topánky, no existujú ešte 2 kolekcie, ktoré posunuli tieto topánky o trochu ďalej. Možno je to aj alternatíva pre Vás, ak hľadáte niečo lepšie.

Uvex 1 Support

Kolekcia Uvex 1 X-tended Support je rovnaká ako spomínaná kolekcia Uvex 1, no vonkajšiu výstuhu okolo topánky má väčšiu. Zvonka viditeľná výstuha päty integrovaná do podrážky poskytuje stabilitu, dobré vedenie, dodatočnú ochranu, a čo je najlepšie, ochranu pred vyvrtnutím členka.

Obuv Uvex 1 SupportObuv Uvex 1 Support

Uvex 1 G2

Celá kolekcia Uvex 1 G2 je zaujímavá, lebo poskytuje množstvo modelov a viacej farebných variant. Jej najväčším benefitom však je, že je postavená na modernej, Uvexom vyvinutej, podrážke uvex i-PUREnrj.

Taktiež sa jedná o Polyuretánový materiál, pri ktorom Uvex deklaruje: "O 100% vyššia absorpcia energie, ako uvádza norma." Aj propagačné video vyzerá dobre, no táto obuv je skôr vhodná pre ľudí, ktorí v práci celý deň chodia.

Obuv Uvex 1 G2Obuv Uvex 1 G2

Ekonomická trieda Uvexov

S výškou kvality úmerne stúpa aj výška ceny. To je logické a prijateľné, ak má cena svoje opodstatnenie. No aj prémiové značky vedia robiť ekonomickú triedu. V prípade Uvexu môžeme takúto obuv nájsť v kolekciách Uvex 2 Trend a Uvex 2 Xenova.

Modely, ktoré majú klasické zapínanie (nie BOA systém) a syntetický materiál (nie kožený)cenovo veľmi prijateľné. Kvalitovo nijak neutrpeli, oboje kolekcie sú postavené na dvojvrstvovej PU/PU podrážke, majú zvršok z mikrovelúru a obsahujú technológie ako Uvex Climazone alebo Uvex Medicare.

Obuv Uvex 2 TrendObuv Uvex 2 Trend
Obuv Uvex 2 TrendObuv Uvex 2 Trend
Obuv Uvex 2 XenovaObuv Uvex 2 Xenova

Kožené vysoké topánky Uvex 2 Construction

Hľadáte klasické poctivé vysoké topánky, ale v nadštandardnej kvalite? Uvex má 2 kolekcie, ktoré sú presne špecifikované na takéto požiadavky.

Kolekcia Uvex 2 Construction bola vyvinutá pre špecifické požiadavky stavebného priemyslu. Vodeodolná koža, stabilný členok, reflexné prvky, protišmyková podrážka a kvalitné bezpečnostné prvky. Samozrejme, že obuv je v najvyššej bezpečnostnej triede S3. Výhodou je, že ponúka iba 3 modely, takže bude výber rýchlejší. Malou nevýhodou je zasa dvojvrstvová PU/PU podrážka. Ak by ste chceli zároveň vysokú celokoženú obuv a gumenú podrážku, tak takúto kombináciu nájdeme len v kolekcií Uvex 2.

O niečo drahšia, ale tiež celokožená vysoká obuv, je aj kolekcia Uvex 3. Táto kolekcia má inovatívnu podrážku Uvex i-PUREnrj a technológiu Uvex Bionom X, čo je prepracovanejší a ergonomickejší dizajn topánky.

Cenovo sú tieto topánky zoradené následovne:

  • Uvex 2 Construction je na úrovni 100 €
  • Uvex 3 majú cenovku 130 €
  • Uvex 2 MACSOLE® je na úrovni 150 €
Obuv Uvex 2 ConstructionObuv Uvex 2 Construction
Obuv Uvex 3Obuv Uvex 3
Obuv Uvex 2 MacsoleObuv Uvex 2 Macsole

Pracovné tenisky Uvex

Pracovná obuv nemusí byť iba ťažkopádna topánka, ako tomu bolo v minulosti. Moderné pracovné tenisky spĺňajú rovnaké bezpečnostné normy ako klasické topánky a navyše majú vynikajú dizajn.

Celá kolekcia Uvex 1 Sport obsahuje pracovné tenisky, ktoré majú aj bezpečnostnú špičku. Ideálne pre všetkých vyznávačov takéhoto štýlu.

Tenisky Uvex 1 SportTenisky Uvex 1 Sport

Bezpečnostná obuv pre manažérov

Uvex myslí aj na biznis triedu. Moderné a veľmi pohodlné bezpečnostné topánky pre riaditeľov a manažment prevádzky nájdeme v kolekcií Uvex 1 Business.

Topánky majú samozrejme bezpečnostné prvky ako špička či protišmyková podrážka.

Obuv Uvex 1 BusinessObuv Uvex 1 Business