Powered by Smartsupp

Zimné pracovné rukavice

S príchodom zimy sa mení aj šatník, ktorý potrebujeme pri práci vonku. Zimné pracovné potreby sa vzťahujú aj na rukavice, keďže mať pevný úchop a zároveň mať suché ruky je základ. Ako si vybrať najlepšie zimné pracovné rukavice?

Aké poznáme typy zimných pracovných rukavíc

Zimné rukavice sú samozrejme zateplené, alebo inak povedané podšité, ale môžu sa odlišovať v materiálovom zložení alebo ponúkaných vlastnostiach.

Celkovo sa rukavice najčastejšie rozdeľujú na kožené rukavice, kombinované rukavice a máčané rukavice. Označenie zimné majú zväčša také modely, ktoré získali určitú formu zateplenia. V našej kategórií Zimné pracovné rukavice tak môžete nájsť aj kožené, kombinované či pletené rukavice.

Rozdiel je, na aký typ práce dané rukavice využijete. Kožené a kombinované rukavice sú viac odolné a znesú ťažšie podmienky. Menšou nevýhodou je citlivosť v prstoch. Tú však dokáže čiastočne vyriešiť dlaňový materiál. Napríklad vysokokvalitná kozia koža ponúka výbornú citlivosť v prstoch. Samozrejme, že najlepšie hmatové vlastnosti ponúkajú pletené rukavice, alebo tiež zvané máčané rukavice. V prípade zimných modelov tak získate rukavicu, ktorá má výbornú citlivosť v prstoch, zahreje počas zimy a taktiež má dobrú mechanickú odolnosť.

Pletené zimné pracovné rukavice

Vodeodolné zimné rukavice

Častou požiadavkou je aj vodeodolnosť. Ak počas práce chytáte niečo mokré, prichádzate do kontaktu s vodou alebo pracujete vo vlhkom prostredí, tak potrebujete na rukaviciach vodeodolné vlastnosti. Rukavice, ktoré neponúkajú takéto možnosti, Vám rýchlo nasiaknu vodou a práca začne byť utrpením.

Vodeodolnosť môže byť zabezpečená prídavnou membránou či medzivrstvou alebo formou impregnácie, ak sa jedná o kožené rukavice. Najúčinnejšia forma je však vodeodolná membrána, ktorá aktívne odpudzuje vodu a zároveň prepúšťa pot z rúk. Voda Vám tak nevnikne dovnútra rukavice a zároveň nebudete mať spotené ruky. Takáto kombinácia je však iba pri drahších a prémiových rukaviciach. Lacné modely ponúkajú taktiež vodeodolné vlastnosti, no ruku doslova zakonzervujú vo vnútri rukavice a tá následne vôbec nedýcha.

TIP: Existujú dokonca aj vodotesné rukavice. Prezrite si test zimných rukavíc Tegera, ktorú môžete namočiť priamo do vody, a ruky zostanú suché.

Vodotesné zimné pracovné rukavice

Dobré zimné pracovné rukavice? Skúste švédsku Tegeru

Švédska značka Tegera patrí medzi svetových expertov na rukavice. Značka existuje viac ako 70 rokov a za celý čas sa venuje výhradne rukaviciam, ktoré vyvíja, vyrába a testuje. Máte tak záruku výrobcu, ktorý rozumie aj produktom, aj fyziológií ruky.

Obzvlášť zimné modely z kategórie Zimné pracovné rukavice sú u Tegery veľmi obľúbené, keďže tieto si Švédi robia na základe svojich zimných podmienok. Ak tieto rukavice znesú švédsku zimu, tak musia aj slovenskú.

Prezrieť všetky Zimné pracovné rukavice

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek