Trendy v pracovných odevoch na rok 2023

Pracovné oblečenie, tak ako aj klasické fashion oblečenie, podlieha rôznym trendom, produktovým vývojom a zmenám zákazníckeho správania. Prečítajte si aké sú aktuálne trendy na rok 2023.

Oblečenie ako investícia do kvality

Pracovné odevy a ochranné pomôcky sú nevyhnutná súčasť väčšiny firiem a živnostníkov, no v rebríčku dôležitosti sú na poslednom mieste. Na trh sa tak dostávajú rôzne nekvalitné produkty, ktoré zaujmú len cenou. Nulová kvalita a zvýšená obrátkovosť však zabezpečia celkové vysoké náklady na OOPP.

Veľa zákazníkov tak prechádza na kvalitnejšie produkty, ktoré majú vyššiu obstarávaciu cenu, no poslúžia dlhší čas. Rovnako sú prínosnejšie aj pre zdravie. Veľkým benefitom sú kvalitnejšie materiály, vďaka ktorým nie sú zdraviu a pokožke škodlivé ako lacnejšie varianty. Predovšetkým pri obľúbených pletených máčaných rukaviciach, vodeodolnej obuvi, koženej obuvi alebo membránových bundách.

Pracovné odevy pre náročnýchPracovné odevy Helly Hansen

Problematika lacného a rýchloobrátkového oblečenia je celosvetový spoločenský problém, preto mu venujeme zvláštnu pozornosť. Viac si o tejto téme prečítate v pripravovanej časti Fast Fashion - Udržateľnosť.

Funkčné a pohodlné odevy 

Vďaka masívnej marketingovej kampaní nemeckej značky engelbert strauss sa ľudia začali zaujímať o značkové pracovné odevy a prémiový segment, do ktorého strauss určite patrí.

Tento segment tu prakticky neexistoval, keďže na trh nikto neprinášal žiadnu zmenu či novinky a všetky české aj slovenské značky vyrábali rovnaké produkty. Zahraničné značky však priniesli viac než len kvalitné a funkčné produkty. Priniesli zmenu myslenia, vďaka ktorej si ľudia uvedomujú, že aj pri práci môžu vyzerať dobre a cítiť sa pohodlne.

>

Rôzne strečové materiály, funkčné a technické tričká alebo prepracované topánky s užitočnými detailmi. Zákazníci sa čoraz viac zaujímajú o drahšie produkty, ktoré prinášajú množstvo benefitov.

Ak aj Vás zaujíma, čo všetko prémiovy trh s pracovnými odevmi ponúka, tak si prezrite našu ponuku. Špecializujeme sa výhradne na zahraničné a značkové produkty, a oddeľujeme kvalitné od nekvalitného. 

Straussové vetranie aj u iných výrobcov

Pri nemeckej špičke menom strauss ešte zostaneme. Najobľúbenejší model nohavíc engelbert strauss motion 2020 je charakteristický vetracím zipsovým otvorom na zadnej strane stehien.

Že to je žiadané a funkčné pochopili aj iné značky, a pridali to do svojich produktov. Samozrejme, hovoríme o prémiových značkách, takže sa nejedná o bezhlavé okopírovanie, ale premyslené implementovanie. Švédsky Fristads používa takéto vetranie na prednej strane stehien, dánsky Mascot na bočnej strane kolien. Najnovšie sa pridal aj nórsky Helly Hansen, ktorý pridal do letnej kolekcie Chelsea Evolution BRZ mechanické vetranie v oblasti lýtka.

Mechanické vetranie na nohaviciach Helly Hansen Chelsea Evolution BRZ
Montérky Helly Hansen
Nórske montérky Helly Hansen

Reprezentatívnosť a odlíšenie sa

Firmy aj živnostníci si začali uvedomovať svoju jedinečnosť a potrebu odlíšiť sa. Zákazníci sú náročnejší, vyberajú najlepšie produkty v pomerne cena / kvalita, hľadajú oblečenie vo svojich firemných farbách, robia sa rôzne kreatívne potlače. Vzniká nový segment náročných zákazníkov, ktorí hľadajú reprezentatívne oblečenie.

Toto všetko vítame, a tešíme sa z toho. Ľudia by mali vymýšľať niečo nové, posúvať sa a nestáť na mieste.

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek