Powered by Smartsupp

TOP 5: Ultra ľahká pracovná obuv na leto

S príchodom leta sa menia aj požiadavky zákazníkov. Ťažké zimné topánky vymieňajú ľahké letné tenisky alebo otvorené sandále. Špecifickou kategóriou sú odľahčené topánky, ktoré sú počas leta viac preferované. 

Ľahká letná pracovná obuv

Hľadáte kvalitnú pracovnú obuv na leto? Niečo priedušné, moderné a hlavne ľahké? Pripravili sme pre Vás výber TOP 5 najlepších ultra ľahkých pracovných topánok, ktoré záujmu nielen svojou váhou, ale aj dizajnom a vlastnosťami.

Počas leta sa záujem o pracovnú obuv presúva do kategórií ako sú pracovné tenisky, poltopánky alebo sandále. S príchodom teplých letných dní sa už moc nevyžaduje uzavretý vodeodolný zvršok a odľahčenú pracovnú obuv si môžu dovoliť aj ľudia, ktorí pracujú vonku.

Nízka váha ≠ väčší komfort

Aj keď je kategória ultra ľahká pracovná obuv pomerne obľúbená, nezabudnite, že komfort topánky neurčuje iba váha. Zákazníci si pracovnú obuv najčastejšie vyberajú podľa ceny, čo predstavuje technicky jednoduchšie topánky, ktoré sú na váhu ťažšie. Nekomfortná topánka, ktorá je navyše ťažká vytvorí názor, že ľahšia topánka bude komfortnejšia.

Za komfort, tak ako v segmente klasickej móde, resp. vo všetkých iných segmentoch, sa ale pripláca. Medzi vyššou cenou a vyššou kvalitou je priama úmera. Drahšia topánky ponúkajú modernejšie materiály a vlastnosti, vďaka ktorým bude obuv pohodlná počas celého pracovného dňa. Zvlášť kategória sú prémiové pracovné topánky (zväčša obuv nad 100 €), ktorá ponúka nielen vysokokvalitné materiály a spracovanie, ale taktiež sa pri vývoji berie ohľad na ergonómiu chodidla. Takéto topánky už predstavujú vrchol kvality aj pohodlia.

TOP 5 tipov na ultra ľahkú pracovnú obuv

Sú však profesie a zákazníci, ktorí hľadajú špeciálne odľahčenú obuv. Pre tých sme pripravili 5 tipov na ľahkú pracovnú obuv, ktorá je kombináciou najlepšieho pomeru cena / kvalita a zároveň má dobré ohlasy od našich zákazníkov.

1) Bennon SPIKER S3 ESD Low

Zoznam sme zoradili podľa ceny, preto začneme najlacnejšími topánkami a tými sú poltopánky Bennon SPIKER S3 ESD Low. Trieda S3 značí, že sa jedná o uzavretú obuv, zvršok obuvi však tvorí priedušný textil. Topánky navyše spĺňajú aj ESD normu požadovanú v automobilovom priemysle a pri práci s elektronickými súčiastkami. Obuv obsahuje oceľovú špičku aj planžetu proti klincom, protišmykovú podošvu a tlmenie nárazov v oblasti päty.

2) VM CHICAGO S1P ESD

Pracovná obuv VM obsahuje modely, ktoré sa vyrábajú v tzv. ULTRALIGHT Series. To sú topánky, ktoré sú nekovové a odľahčené. Jedným takým modelom sú aj poltopánky VM CHICAGO S1P ESD. Perforované topánky majú kompozitovú špičku, Kevlarovú planžetu proti klincom, protišmykovú podošvu a taktiež spĺňajú ESD normu.

3) VM EDMONTON S1P ESD

Druhým modelom zo série Ultralight sú pracovné sandále VM EDMONTON S1P ESD. Obuv má rovnaké bezpečnostné prvky ako predchádzajúci model, vrátane ESD normy. Vyhotovením sa však jedná o sandále s uzatváraním na 2 suché zipsy. Dizajnovo podobné topánky majú na zvršku rovnaký materiál - brúsené mikrovlákno.

4) Bennon VECTRA S1 ESD Low

Aj pracovná obuv Bennon obsahuje modely označené štítkom Ultralight. Najpredávanejším z nich je model Bennon VECTRA S1 ESD Low, ktorý prekvapí nízkou váhou a kvalitným spracovaním. Rovnako, ako predchádzajúce modely, aj Vectra spĺňa normu ESD. Obuv má textilný zvršok, kompozitovú špičku a protišmykovú gumenú podošvu.

5) Bennon Nexo

Posledné miesto patrí teniskám, ktoré sú viac voľnočasové, ako pracovné. Jedná sa o model Bennon Nexo, ktorý sa predáva vo viacerých farbách. Tieto veľmi ľahké a priedušné tenisky využijete hlavne na voľný čas, hobby a prechádzky. A ak Vás zaujal takýto typ obuvi, tak si prezrite kategóriou Pracovné tenisky bez špičky, v ktorej sa nachádzajú aj ďalšie podobné produkty.

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek