Pracovné rukavice Tegera na Slovensku

Švédska značka vyrába pracovne rukavice už viac ako 70 rokov. Za ich kvalitou stojí hlavne bohatá história, know-how a severská mentalita.

Nie sú rukavice ako rukavice

V našom segmente existuje množstvo značiek, ktoré sa venujú oblečeniu, obuvi aj rukaviciam. Diverzifikované produktové portfólio je možno dobrá stratégia, no pracovné rukavice sú väčšinou na poslednom mieste a vzhľadom na to sa im venuje aj patričné množstvo pozornosti. Najviac však trpí zákazník, ktorý dostáva nekvalitný produkt.

Existujú však značky, ktoré sa venujú iba rukaviciam. Jednou z nich je aj švédska Tegera. Ta sa vývoju a výrobe venuje od roku 1949 a nevenujú sa ničomu inému, iba rukaviciam.

V spojitosti s Tegerou je slovo vývoj skutočne dôležité. Väčšina značiek totižto kupuje hotové výrobky a iba si tam vložia vlastné logo. Preto je časté, že nájdete u rôznych značiek rovnaké rukavice. Aj Tegera ma niektoré typy rukavíc podobne ako väčšina, no sú o triedu lepšie, hlavne kvôli materiálom a prevedeniu.

Všetko to začalo v švédskom Leksande

Firma Ejendals, ktorá vlastní značky Tegera a Jalas, je rodinná firma založená v roku 1949 Valfridom Ejendalom v švédskom meste Leksand. Firma sa spočiatku venovala výrobe rukavíc v miestnom závode. Neskôr sa výroba presunula do zahraničia, ale výskumné, vývojové a testovacie zariadenia zostali v domácom Švédsku. V 70. rokoch bol sortiment rozšírený aj o pracovnú obuv Jalas, čím vznikla skupina Ejendals Group.

V severskom regióne patria pracovné rukavice Tegera medzi špičku a už niekoľko rokov zaujímajú popredné postavenie na trhu. S nástupom expanzie na ostatné trhy sa z firmy Ejendals stáva silný hráč aj na ostatných trhoch. Predovšetkým svojou kvalitou a prístupom k vývoju produktov. Spoločnosť Ejendals je stále rodinná firma, pričom dnes ju riadi Marcus Ejendal, vnuk zakladateľa Valfrida.

Tegera Aréna v švédskom LeksandeTegera Aréna v švédskom Leksande

Najbezpečnejšie rukavice sú tie, ktoré chcete nosiť

V Tegere vedia, že najviac úrazov je spojených pravé s hornými končatinami. A najviac úrazov sa stane práve vtedy, keď si človek myslí, že sa mu nič nestane.

Eurostat Graf pracovných úrazovEurostat, graf pracovných úrazov

Pracovné rukavice Tegera sa zameriavajú predovšetkým na ergonómiu, strih a funkčnosť. Pre Škandinávcov je vysoká kvalita samozrejmosťou, preto ju ani nespomíname.

Rukavice Tegera si kladú za cieľ prekonávať bezpečnostné štandardy. Ponúkajú vysokú ochranu proti porezaniu, mechanickým zraneniam, chemikáliám a extrémnym teplotám.

  • Celá ponuka zahrnuje ideálne ochranné rukavice na každú prácu. Rukavice sa vyvíjajú podľa požiadaviek samotných koncových užívateľov.
  • Každé rukavice Tegera majú svoje jedinečné vlastnosti, ale všetky majú niečo spoločné: vysoká kvalita, pohodlie a dobrý dizajn
  • Vďaka nepretržitému vývoju, dôkladným znalostiam materiálov a pokročilej spolupráci na výskume, zostávajú pracovné rukavice Tegera v čele inovatívnych ochranných rukavíc.

Úroveň ochrany je úmerná kvalite materiálov

Úroveň ochrany poskytovanej rukavicami je v zásadnej miere určovaná materiálom a výrobnou metódou. Každý detail rukavice Tegera je starostlivo premyslení z hľadiska pohodlia, bezpečnosti a ergonómie. Na trhu je veľa lacných kópií, ktoré na pohľad aj na dotyk pôsobia vierohodne. Pracovné rukavice Tegera sú však dôkladne testované. Preto ponúkajú to, čo sľubujú.

Na rukaviciach Tegera môžete nájsť všetky bežne používané materiály ako prírodná koža, syntetická koža, polyuretán či nylon. Zaujímavosťou je, že Tegera si vyvíja už aj vlastné materiály či výrobné postupy.

Pri prezeraní produktov tak môžete naraziť na materiály ako Microthan, Macrothan, Polythan či protiporézne vlákno CRF, alebo na technológie Aquathan, Gripforce či OGT (Oil Grip Technology), Jedná sa o unikátne patenty, ktoré robia z Tegery prémiovú značku pracovných rukavíc.

Určite neprehliadnite ani kolekciu Tegera PRO, ktorá obsahuje to najlepšie z najlepšieho, alebo kolekciu Tegera Infinity, ktorá obsahuje pracovné rukavice s dokonalou citlivosťou v prstoch.

Kolekcia pracovných rukavíc Tegera InfinityPracovné rukavice Tegera Infinity

Tegera k dispozícií v Represente

Aj švédske pracovné rukavice Tegera zakúpite v našom eshope REPRESENT. Workwear. Priamo od výrobcu s garanciou originality. Skladom držíme vybrané kusy, u dodávateľa sú však k dispozícií všetky produkty z katalógu.

Kompletnú ponuku nájdete na representworkwear.sk/tegera-rukavice alebo priamo v Katalógu 2021.

Komentovaná prezentácia rukavíc Tegera 9123

Prezrieť všetky produkty značky Tegera

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek