Powered by Smartsupp

Pracovné okuliare Uvex

Segmenty športového a pracovného oblečenia sa často prelínajú. Dôkazom sú aj svetové značky, ktoré sú úspešné ako v športovom segmente, tak v pracovnom. Príkladom môže byť Helly Hansen, Puma či Uvex.

90 rokov vývoja a testovania

Nemecká značka Uvex existuje od roku 1926 a čoskoro oslávi 100 rokov fungovania. Právom tak patrí do nášho zoznamu prémiových značiek, lebo spĺňa všetky základné predpoklady: desaťročia existencie, neustále napredovanie a líderské postavenie vo svojom segmente.

Uvex je známy v pracovnom segmente hlavne pre svoje pracovné okuliare, ale veľmi obľúbená je aj pracovná obuv Uvex. V športovom segmente má dominantné postavenie predovšetkým v cyklistike, zimných športoch a jazdeckých športoch. Značku Uvex môžete vidieť na okuliaroch a prilbách každého profesionálneho cyklistu, snowboardistu, lyžiara či parkúrového jazdca. Známa je aj športová značka Alpina, ktorá spadá pod Uvex.

Skupina Uvex sa zaviazala chrániť ľudí v športe v práci a vo voľnom čase od roku 1926. Teraz, ako rodinná firma, je spravovaná treťou generáciou. Skupina zamestnáva približne 3 000 zamestnancov, má 49 dcérskych spoločností a pôsobí v 22 krajinách sveta.

Zorník trvalo bez zahmlievania a odolný voči poškriabaniu

Uvex má už pomerne dobre zvládnutú oblasť okuliarov, predovšetkým aj preto, že s nimi začínal. Vďaka všetkému testovaniu a vyvíjaniu vo vlastných laboratóriách má spoločnosť na svojom konte niekoľko užitočných a funkčných technológií.

Všetky pracovné okuliare Uvex majú UV ochranu 400 nm, čo je prakticky najvyššia možná ochrana. Zaujímavé sú však povrchové úpravy skiel. Technológie ako uvex supravision excellence, uvex supravision plus či uvex supravision sapphire sú špeciálne povlaky, ktoré sú extrémne odolné proti poškriabaniu, zahmlievaniu a chemikáliám. Náterový systém vyšľachtený nanotechnológiou vykazuje značné zvýšenie nepriľnavých vlastností, a preto sa ľahšie čistí. Vrstva proti zahmlievaniu je trvalá aj po niekoľkonásobnom čistení.

Prehľad Uvexových povrchových úprav ako aj tónovanie skiel máme prehľadne vypísané na stránke - representworkwear.sk/pracovne-okuliare-uvex. Taktiež tam nájdete priame prekliky na produkty, ktoré dané vlastnosti obsahujú.

Aký je rozdiel medzi športovými a pracovnými okuliarmi Uvex?

Skoro žiadny. Často u nás nakupujú cyklisti, lebo vybrané modely, ako napr. okuliare uvex i-5 čierno-žlté, sú vybavené gumenou nosovou opierkou, nastaviteľnými straničkami a dodatočnou ochranou v hornej časti, kde okuliare príjemne priľnú na oblasť obočia a uzavrú túto časť pred nečistotami.

Rozdiel nie je ani v personálnom zložení. Ľudia, ktorí navrhujú športové okuliare, často navrhujú aj pracovné. Tieto okuliare sú veľmi ľahké a extrémne odolné. Majú množstvo funkcií a doplnkov, ako bočná ochrana sideshield alebo spomínaná vrchná ochrana eyeshield. Samozrejmosťou je široké zorné pole. Na leto sa skvelo hodia slnečné okuliare. Prečítajte si aj náš článok Ako si chrániť zrak počas leta? Slnečné pracovné okuliare, UV filtre a polarizačné filtre.

"Pri našom internom testovaní inkasovali okuliare počas víkendu niekoľko rán od prelietajúceho hmyzu a bolo až prekvapivé, že na okuliaroch nie je nič poznať. Športový dizajn a farba navyše skvelo ladila s bicyklom."

Športové okuliare Uvex
Okuliare Uvex na bicykel

Pozrieť všetky okuliare Uvex

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek