Powered by Smartsupp

Pracovné odevy 2024

Začal sa nový rok 2024 a spolu s novým začiatkom je spojené aj bilancovanie minulého a nastavovanie cieľov do budúceho roka. Ako vyzerá vývoj segmentu pracovných odevov z pohľadu Representu?

Rozdiel medzi kvalitnou a lacnou ponukou je čoraz väčší

Aj keď sa zameriavame výhradne na kvalitné produkty, sledujeme celý trh, ku ktorému patrí aj menej kvalitná a výrazne lacná ponuka. Tá čoraz viac zaplavuje trh, o čom svedčí aj vznik nových e-shopov či vstup ďalších silných hráčov s lacnou ponukou. Takéto produkty síce vyzerajú na prvý pohľad ekonomicky výhodné, no hodia sa pre hobby majstrov alebo na občasné použitie. Pre náročnejšiu klientelu alebo ľudí, ktorým na sebe záleží, takéto produkty neodporúčame. A to z viacerých dôvodov, pričom medzi najhlavnejší patrí zdravie.

Zákazníci sú náročnejší

Trend, ktorý veľmi vítame. Ľudia si viac vážia svoje zdravie a prihliadajú na to, čo nosia aj pri práci. Našou víziou je slúžiť ako vstupná brána do sveta prvotriedneho pracovného oblečenia a každý deň ukazujeme našim zákazníkom, aké odevy a topánky sa dnes nosia.

Plechové modré montérky či ťažkopádne "bagandže" patria do minulosti. Svetové značky tvoria produkty, ktoré nielen, že splňujú požiadavky na ochranu, ale taktiež sú moderné, funkčné a atraktívne. Slimkové montérky, strečové montérky či bundy, pri ktorých nie je poznať, že sú pracovné, no pri tom sú veľmi odolné.

Náročnosť a nespokojnosť často vidíme aj u zákazníkov, ktorí sú zúfalí z toho, čo im zamestnávateľ ponúka a musia riešiť kvalitné odevy vo vlastnej réžií. Prečítajte si náš článok Prečo Vaši zamestnanci nenosia pracovnú obuv, ktorú ste im dali?

Pracovná obuv Jalas 2024

Nosí ešte niekto Straussy?

Nezničiteľné montérky, ktoré sem prišli z Nemecka, si získali veľkú obľubu a dali vzniknúť niečomu, čo celý segment potreboval - kvalitu. Ľudia zrazu pochopili, že montérky vedia byť aj pekné, aj kvalitné, a začali sa zaujímať o ďalšie podobné značky. Pri tejto príležitosti sme napísali článok 5 značiek rovnakých alebo lepších ako nemecký STRAUSS.

Montérky a vybrané odevy sú však jediné, čo Strauss vie robiť dobre. Ikonické montérky so zipsom na zadnej strane stehien, z kolekcie Motion 2020, sú skutočne kvalitne spracované (materiálovo aj technologicky), no na obuv, rukavice či ochranné pomôcky sú lepší výrobcovia. Prezrite si napr. obľúbené pracovné odevy Helly Hansen, pracovnú obuv Jalas, pracovnú obuv Uvex či pracovné rukavice Tegera. Všetko sú to výrobcovia, ktorí patria k špičke vo svojom segmente.

Naše zameranie na kvalitu stále pokračuje

Rozhodli sme sa byť reprezentantom segmentu pracovných odevov a tomu prispôsobili aj ponuku. Našou hlavnou prioritou je oddeliť kvalitné od nekvalitného a v tom budeme pokračovať aj v novom roku. Prinášame na trh najnovšie produkty od svetových značiek, budujeme povedomie o prémiových značkách a odporúčame produkty, ktoré sa skutočne oplatia.

Vstúpte do prvej triedy a zostaňte s nami na sociálnych sieťach Facebook, Instagram či Linkedin, alebo nás sledujte na YouTube.

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek