Najlepšia pracovná obuv Uvex

Nemecká pracovná obuv Uvex patrí u nás k veľmi obľúbenej značke. Síce majú v Nemecku silnú konkurenciu v podobe topánok Strauss, no obuv Strauss nie je na úrovni Uvexov a tak skoro ani nebude. Prečo je obuv Uvex tak obľúbená a aké modely patria do TOP 5?

100 ročná kvalita z Nemecka

Pracovná obuv Uvex čoskoro oslávi 100-ročnicu a počas svojej existencie sa značka vyprofilovala na prémiového hráča. Vyvíjajú a produkujú vysokokvalitné pracovné topánky, určené hlavne pre náročných zákazníkov. Keďže sa priemerná cena pohybuje na úrovni 100 €, obuv je skôr vhodná pre ľudí, ktorým záleží na ich zdraví, majú radi komfort počas práce a radi do seba investujú.

Najväčším benefitom Uvexov je fakt, že sa venujú najmä obuvi. Ďalšou silnou divíziou sú pracovné okuliare Uvex a svoje zastúpenie majú aj medzi pracovnými prilbami, pracovnými slúchadlami, rukavicami a najnovšie sa venujú aj pracovným odevom, no veľmi zľahka. Najväčší fokus stále zostáva medzi pracovnými topánkami, kde skutočne excelujú.

Prečítajte si aj naše ďalšie články ako Ako vybrať pracovnú obuv Uvex?, Aké Uvexy by sme si kúpili my? a Čo má obuv Uvex a iní nemajú?

Top 5 pracovná obuv Uvex

Najlepšia pracovná obuv Uvex - zoznam

Ako prvý špecializovaný predajca kvalitných a značkových pracovných odevov sme si už zvykli na kvalitné produkty. V našej ponuke preto nenájdete lacné a zdraviu škodlivé produkty, ktoré konkurenti tak radi označujú rôznymi superlatívmi. My máme radi skutočnú kvalitu, a pripravili sme si pre Vás top 5 topánok Uvex, ktoré v pomere cena / kvalita patria medzi najlepšie.

1) Uvex 1

Najznámejšia a najpredávanejšia kolekcia Uvex 1, ktorá ponúka 6 modelov. Jedny sandále, dvoje perforované poltopánky, dvoje uzavreté poltopánky a jedny členkové topánky. Veľmi jednoduchá ponuka, ale veľmi účinná. Rokmi overená kolekcia, ktorá si získala množstvo zákazníkov.

Obuv je z mikrovelúrového materiálu a na podošve má dvojhustotný Polyuretán. Kombinácia, ktorá funguje a pomáha ľudom, aby ich pri práci neboleli nohy alebo netlačili topánky.

2) Uvex 1 Support

Nadstavba na kolekciu Uvex 1, ktorá má navyše prídavný ochranný rám. Aj preto kolekcia nesie názov Uvex 1 X-tended Support, teda v preklade rozšírená podpora.

Táto podpora predstavuje Polyuretánový rám, ktorý je najmä v oblasti päty. Tento košík krásne fixuje nohu a dokáže zabrániť rôznym nehodám, ako je napr. vyvrtnutie členka a podobne. Obuv s týmto rámom vyzerá masívne, avšak na nohe nie je ani cítiť a množstvo zákazníkov preferuje takýto dizajn.

3) Uvex 2 Construction

Celokožená členková obuv Uvex 2 Construction, ktorú môžeme označiť aj ako poctivé topánky do roboty.

Kvalitný a vodeodolný kožený zvršok má uzavretý jazyk a mäkkú podšívku. Klasické zapínanie formou šnúrok, overenú dvojhustotnú PU podošvu s kvalitným vzorom, fixáciu členku aj prídavnú ochranu špičky.

4) Uvex 2 MACsole

Uvex 2 predstavoval novú éru topánok, ktoré mali na zvršku kvalitnú kožu. Vybrané modely boli však doplnené o podošvu MACsole. Táto gumená podošva existuje niekoľko rokov a konkuruje známemu Vibramu. Je zaujímavé, že Uvex túto podošvu používa iba na malé množstvo modelov.

Kombinácia koženého zvršku a gumenej podošvy je preto celkom rarita, v prípade Uvexu. Takáto obuv je cenovo vo vyššej kategórií, avšak kvalitovo je na veľmi vysokej úrovni. Medzi takýmito modelmi nájdeme aj jediné zimné topánky - Zimná obuv Uvex 2 MACsole.

5) Uvex 1 G2

Ďalšia nadstavba obľúbenej kolekcie Uvex 1, avšak tu sa nemeckí inžinieri zamerali na podošvu. Obuv z kolekcie Uvex 1 G2 je postavená na Uvexom vyvinutej podošve Uvex i-PUREnrj, ktorá si kladie za cieľ absorbovať energiu z pohybu a vrátiť ju do ďalšie pohybu. Obuv je tak vhodná pre ľudí, ktorí v práci veľa chodia a radi by dopriali chodidlám trochu komfortu.

Vyhotovenie topánky je opäť z mikrovelúrového zvršku. Podošva je z TPU materiálu, má ergonomické vlastnosti a pre chodidlá je veľmi príjemná.

+1) Uvex X-Craft + Uvex 3 MACsole

Extra tip, ktorý predstavuje najnovšie modely a nové kolekcie. Pracovná obuv Uvex nezostáva spať na vavrínoch a neustále napreduje - nakoniec, aj vďaka tomu dokázala prežiť toľko rokov.

Najnovšie kolekcie opäť posúvajú ponuku Uvexu o trochu ďalej. Uvex 1 X-Craft sú moderné a dizajnovo veľmi vyladené topánky, ktoré získali novú podošvu. Kombinácia PU a TPU je veľmi pohodlná. Ako prvý s ňou prišiel fínsky Jalas, no radi ju uvítame aj na Uvexoch.

Pracovná obuv Uvex X-Craft

Uvex 3 MACsole je zasa rozšírenie kolekcie Uvex 3 o nové modely, ktoré sú navyše postavené na Uvexovej podošve MACsole. Táto gumená podošva konkuruje známemu Vibramu a vyvíja sa už niekoľko rokov. Základná ponuka kolekcie Uvex 3 zahŕňala iba tri modely, resp. jeden v troch farebných prevedeniach. Preto vítame rozšírenie tejto najnovšej kolekcie a Vás pozývame na prehliadku nových modelov - Zobraziť celú kolekciu Uvex 3.

Kde kúpiť pracovnú obuv Uvex?

Značka REPRESENT. Workwear predstavuje vstupnú bránu do sveta kvalitného, moderného a značkového pracovného oblečenia. Zastrešujeme značky, ktoré patria k najkvalitnejším svetovým značkám. Uvex, samozrejme, nesmie v našom portfóliu chýbať.

Autorizovaný predajca Uvex Spoločnosť REPRESENT Workwear, s. r. o. je autorizovaný predajcom pracovnej obuvi Uvex. Máte tak 100% záruku profesionálneho servisu vrátane reklamácií, a garanciu nákupu originálnych produktov Uvex z distribučnej siete. Zabezpečujeme kompletnú ponuku, produktové novinky aj poradenstvo.

Prezrieť celú ponuku obuvi Uvex

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek