Powered by Smartsupp

Uvex pracovná obuv

Jedna z veci, na ktorej ľudia neradi šetria je kvalitná obuv. V dnešnej dobe je však množstvo produktov, ktoré majú iba vysokú cenu a nič iné neponúkajú. Ako spoznať kvalitnú obuv a prečo si vybrať zrovna nemecký Uvex?

Lacná obuv je paradoxne najdrahšia

Ako vravieval Tomáš Baťa: "Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci." Citát, ktorý v sebe nesie kus pravdy. Aj keď sa zdá, že pri lacnom produkte človek ušetrí, v konečnom dôsledku si zarobí na veľké problémy. Ak používate pracovnú obuv iba občas alebo ju idete cielene zničiť napr. k miešačke, tak určite vyberajte podľa ceny tú najvhodnejšiu. Ak ste však v práci 8 hodín v pracovnej obuvi alebo máte zdravotné problémy, tak určite investujte do niečoho kvalitnejšieho.

Prečítajte si aj článok Bolia Vás nohy pri práci? Investujte do kvalitnej pracovnej obuvi.

Nekvalitná obuv nesie riziko v prvom rade v nekvalitných materiáloch. Nielen, že materiál veľa nevydrží, ale predovšetkým sa jedná o rôzne ťažké kovy, chemikálie a farbivá. Tie sa následne pri potení nohy dostávajú cez póry do pokožky a usádzajú sa. Najväčšie rizika spočíta v tom, že sa človek rokmi zanáša a problémy sa prejavia až časom, keď sa začnú vyplavovať na povrch.

Druhým dôležitým problémom je nulová ergonómia topánky. Tvrdé nohy, bolesti chrbta či hlavy sú často prejavom nevhodnej alebo nekvalitnej obuvi. Nie všetky topánky sú však zle, našťastie existujú výrobcovia, ktorí produkujú anatomicky príjemné a kvalitné pracovné topánky.

Pracovná obuv UvexPracovná obuv Uvex

Ako spoznať kvalitnú pracovnú obuv?

Tejto téme sa venujeme dlho, a konieckoncov, aj celý REPRESENT. je výsledkom našich zámerov, aby sme ľudom ponúkali iba kvalitu. Oddeľujeme kvalitné od nekvalitného a budujeme miesto, kde si môže zákazník spokojne vybrať z osvedčených produktov.

Ako najlepšie spoznáte kvalitnú pracovnú obuv? Nie vždy je správne sa orientovať cenou. Samozrejme, že cena nám vždy podvedome určí kvalitu. Vhodné je pozerať sa na značku - ako dlho existuje značka a odkiaľ pochádza? Naše značky existujú 80 - 100 rokov, vďaka čomu získali bohaté know-how a produkujú vyladené produkty. Taktiež preferujeme západné a škandinávske značky, keďže sa jedná o vyspelé krajiny s vyspelou mentalitou.

Benefitom sú aj rôzne technológie a materiály. Prémiové značky používajú špičkové technológie ako napr. viazanie na BOA systém, Vibram podrážky, nepremokavé Gore-Texové membrány, tlmiaci materiál Poron XRD, zateplenie 3M či podobné. Pokrokové materiály nájdeme aj v obuvi, ako napr. hlinikové špičky, Kevlarové planžety proti prepichnutiu či rôzne mikrovlákna alebo vysokokvalitné kožené materiály.

Vyberajte podľa predajcu, nie produktu. Na Slovensku je množstvo predajcov a každý predáva to isté. Oboznámte sa s daným e-shopom, získajte viac informácií. Predáva iba produkty, ktorým ani nerozumie a neponúka pomoc? Takýchto predajcov netreba podporovať. Ak hľadáte kvalitné produkty, tak hľadajte aj kvalitné obchody.

Uvex ObuvREPRESENT. je autorizovaný distribútor pracovnej obuvi Uvex

Spoznajte pracovnú obuv Uvex

Nemecký Uvex existuje od roku 1926 a zameriava sa na topánky, rukavice a ochranné pracovné pomôcky ako okuliare, slúchadla či prilby. Najnovšie doplnil ponuku aj o pracovné oblečenie. Najznámejšie sú však pracovné okuliare Uvex a pracovná obuv Uvex. Nemecké okuliare sú známe aj v športe, predovšetkým v cyklistike a snežných športoch - viac sa môžete dočítať v článku: Pracovné okuliare UVEX: Nemecká precíznosť a nadštandardná kvalita.

Nadštandardnou kvalitou oplýva aj obuv Uvex. Tá patrí svetovo k najkvalitnejším a radí sa medzi prémiové značky ako Jalas, Atlas, Solid Gear, Airtox, Helly Hansen. Nemecká pracovná obuv je synonymom kvality a častou voľbou každého, koho už nebavia večné problémy s lacnou obuvou.

Obuv využíva množstvo kvalitných materiálov a technológií. Ergonomicky prepracované topánky sú veľmi pohodlné a vhodné pre každého náročného zákazníka. Benefitom kvalitných značiek sú aj zdravotne nezávadné materiály. Väčšina topánok má navyše aj vymeniteľné antistatické vložky so systémom odvádzania vlhkosti a tlmenia nárazov.

Prečítajte si aj naše články Ako vybrať pracovnú obuv Uvex? a Aké Uvexy by sme si kúpili my? Vytvárame množstvo obsahu, ktorý stále udržujeme čerstvý a aktuálny. Kompletnú ponuku a viac informácií nájdete na adrese representworkwear.sk/pracovna-obuv-uvex.

Prezrieť všetky topánky Uvex

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek