Powered by Smartsupp

Zimné pracovné topánky Jalas

Pracovná obuv Jalas je u náročných zákazníkov čoraz viac obľúbená, hlavne kvôli spoľahlivosti a kvalite, ktorú ponúka. Ako škandinávsky národ majú svojské poňatie zimy a tak vyzerajú aj ich zimné modely, ktoré ďaleko prevyšujú konkurenciu. Inšpirujte sa našim výberom top 5 zimných modelov Jalas.

100 ročná kvalita z Fínska

Značka pracovnej obuvi Jalas pochádza z Fínska a bola založená v roku 1916. Jalas patrí medzi prémiové značky a zameriava sa na vysokokvalitnú obuv. Svoje produkty vyvíja, kompletizuje a testuje doma vo Fínsku, vďaka čomu je výrobný proces kontrolovaný.

V produktovej ponuke nájdeme všetko od sandálov, cez tenisky a poltopánky, až po vysokú obuv a čižmy. Jalas je úspešný na viacerých frontoch a používa moderné technológie. Vyrába dizajnové tenisky, ergonomicky funkčné poltopánky aj technicky pokročilé topánky, kde používa materiály ako Vibram, Gore-Tex, BOA systém či unikátnu tlmiacu penu Poron XRD.

Zoznam najlepšej zimnej obuvi Jalas

Pre zákazníkov, ktorí hľadajú skutočne kvalitnú zimnú pracovnú obuv, sme nachystali inšpiráciu v podobe zoznamu zimných modelov Jalas.

Fíni majú veľa dobrých modelov, ale vzhľadom na ich geografickú polohu majú skvelé cítenie pre zimné topánky. Obzvlášť kolekcia Jalas Heavy Duty, ktorá, ako názov napovedá, je do ťažkých podmienok.

Jalas 1508 Gran Premio

Zoznam začína model 1508 z kolekcie Gran Premio. Jedná sa o vysoké celokožené topánky. Koža zo Škandinávie patrí k najkvalitnejším a Jalas si necháva záležať na tom, aby bola koža kvalitná. To platí aj na druh zvieraťa, zdravotný stav či oblasť, odkiaľ sa koža berie (najlepšia je chrbtová oblasť).

Okrem koženého zvršku ponúka Jalas 1508 aj BOA systém na zapínanie, gumovú podošvu a fleeceovú podšívku. Obuv má hliníkovú špičku a oceľovú planžetu proti klincom. Spĺňa triedu S3 SRC HRO HI CI, takže má aj protišmykovú podošvu, podošvu odolnú do 300°C, izoláciu proti chladu aj tepelnú izoláciu.

Jalas 1898 Gran Premio Winter King

Podobné vlastnosti, avšak iné prevedenie, má model 1898 Gran Premio Winter King. Jedná sa o pracovné čižmy, ktorých Jalas až toľko neponúka, avšak tie čo má, stoja za to.

Čižmy 1898 Winter King z kolekcie Gran Premio sú taktiež celokožené a kožu majú prešitú Kevlarom s trojitým stehom. Čo sa týka ochrany pred zimou, tak ponúkajú trojitú izoláciu v podobe tepelnej izolácie Meida, Polyesterovej kožušiny a hliníkovej fólie. Zimná je taktiež stielka, ktorá obsahuje aj Merino vlnu. Benefitom tohto modelu je spomínaný Kevlar, vďaka čomu obuv spĺňa normu WG a je vhodná aj pre zváračov, keďže odoláva iskrám pri zváraní a rozstrekovanej tavenine pri brúsení.

Model 1898 má hliníkovú špičku a kompozitovú planžetu proti prepichnutiu klincom. Spĺňa bezpečnostnú normu S3 SRC CI HRO HI WG, takže okrem odolnosti pri zváraní obuv ponúka aj protišmykovú podošvu, žiaruvzdorný zvršok, žiaruvzdornú podošvu a izolácie proti chladu aj teplu.

Jalas 1378 Heavy Duty

Vysoké pracovné topánky Jalas 1378 už patria do kolekcie Heavy Duty. Tieto topánky, ako celá kolekcia Heavy Duty, sú postavené na Vibram podošve, ktorá je však špeciálne upravená na ľad a klzký povrch. Verzia Vibram Artic Grip ponúka výborne vlastnosti na snehu a zľadovatených plochách. Prezrite si video, kde je táto podošva bližšie predstavená.

Topánky sú inak samozrejme celokožené s ochranným PU nánosom. Na topánkach nájdeme taktiež dvojité alebo trojité prešívanie a uzavretý jazyk. Na zateplenie bola použitá značková technológia Thnisulate od 3M a zimná je aj stielka.

Jalas 1378 spĺňa bezpečnostnú triedu S3 SRC CI HRO, teda má protišmykovú podošvu odolnú do 300°C a izoláciu proti chladu. Odporúčame prezrieť celú kolekciu Jalas Heavy Duty, ktorá obsahuje obdobné modely, len v inom prevedení.

Jalas 1398 GTX

Jednou zo starších noviniek bola nová kolekcia Jalas Gore-Tex, ktorá obsahuje 5 modelov s nepremokavou membránou Gore-Tex. Táto membrána sa používa na najkvalitnejších topánkach, hlavne outdoor a turistika, no používajú ju aj vybrané značky pracovných topánok. Gore-Tex patrí aktuálne k svetovej špičke v oblasti priedušných a vode-odolných membrán.

Model 1398 je jediný model z kolekcie Heavy Duty, ktorý získal membránu Gore-Tex. Na obuvi sa tak stretli všetky špičkové technológie ako nepremokavá membrána, podošva Vibram Artic Grip, dva viazacie BOA systémy či vysokokvalitná koža. Obuv je zateplená kombináciou Polyesterovej a vlnenej kožušiny. Stielka je taktiež zimná a okrem iných vrstiev obsahuje aj hliníkovú fóliu či Merino vlnu.

Jalas 1398 spĺňa bezpečnostnú triedu S3 SRC WR HRO CI. Obuv má kompozitovú špičku aj planžetu proti prepichnutiu klincom, výborne vode-odolné vlastnosti, protišmykovú podošvu a izoláciou proti chladu. Prezrite si celú kolekciu Jalas Gore-Tex, kde nájdete aj ďalšie goratexové topánky.

Jalas 2728 Zenit

Aktuálne najnovší a najmodernejší model od Jalasu, ktorý obsahuje unikátny systém odvetrávania Jalas C² Climate Control. Ten si kladie za cieľ udržať nohy v teple a suchu aj vo veľmi náročných podmienkach.

Model 2728 spĺňa triedu S3S SR FO SC LG. Obsahuje hliníkovú špičku a kompozitovú planžetu proti prepichnutiu klincom. Zvršok je celokožený a potiahnutý ochranným filmom z Polyuretánu. Benefitom je RPU podošva, vďaka ktorej je obuv veľmi pohodlná.

Najzaujímavejšia je však podšívka zo systémom C² Climate Control, ktorá by sa dala jednou vetou vysvetliť ako vetracia podšívka, ktorá prepúšťa vlhkosť a udržiava teplo. Ako udáva výrobca: "Podšívka JALAS C2 Climate Control je navrhnutá tak, aby udržala vaše nohy v teple a suchu tým, že efektívne odstraňuje vlhkosť cez vzduchové kanály. Podšívka je tiež vysoko flexibilná a ľahko sa prispôsobí vášmu individuálnemu tvaru nohy pre väčšie pohodlie." Obuv obsahuje aj zateplenie Thinsulate od 3M.

Kde kúpiť pracovnú obuv Jalas?

Represent budujeme ako miesto, kde sa sústreďujú výhradne kvalitné a prémiové značky pracovných odevov, obuvi a ochranných pomôcok. V prípade Jalasu preto považujeme za samozrejmosť, mať v ponuke jeho kompletné portfólio. Obuv dodávame priamo od výrobcu a distribuujeme po celom Slovensku aj Česku.

Autorizovaný predajca Jalas Spoločnosť REPRESENT Workwear, s. r. o. je prémiovým predajcom pracovnej obuvi Jalas. Máte tak 100% záruku profesionálneho servisu vrátane reklamácií, a garanciu nákupu originálnych produktov Jalas z distribučnej siete. Zabezpečujeme kompletnú ponuku, produktové novinky aj poradenstvo.

Prezrieť všetky pracovne topánky Jalas

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek