Powered by Smartsupp

Pracovná obuv bez oceľovej špice je vhodná do práce aj na voľný čas

Pracovná obuv bez oceľovej špice, známa aj ako O1 alebo O2, ponúka základnú ochranu a pohodlie pre rôzne aktivity. Je ideálna nielen do práce, ale aj na voľný čas, vďaka svojmu pohodlnému dizajnu a bezpečnostným prvkom. Táto obuv zabezpečuje ochranu proti sklzu, antistatické vlastnosti a odolnosť voči olejom a palivám, čo ju robí všestrannou voľbou pre každodenné použitie.

Čo je pracovná obuv bez oceľovej špice?

Pracovná obuv bez oceľovej špice, označovaná ako trieda O1 a O2, je testovaná podľa prísnych noriem na zabezpečenie ochrany a pohodlia. Trieda O1 zahŕňa antistatické vlastnosti, absorpciu energie v päte a odolnosť voči olejom a palivám. Trieda O2 navyše poskytuje odolnosť proti prenikaniu vody. Tieto typy obuvi sú ideálne pre menej náročné pracovné prostredie a voľnočasové aktivity, kde nie je potrebná ochrana oceľovou špicou, ale stále je požadovaná základná bezpečnosť.

Barefoot obuv
Turistická obuv

Výrobcovia pracovnej obuvi robia aj skvelé turistické a outdoorové topánky

Mnoho výrobcov pracovnej obuvi, ako napríklad Bennon, CXS, Ardon alebo VM, sa zameriava aj na výrobu turistickej a outdoorovej obuvi. Vďaka dlhoročným skúsenostiam s produkciou odolných a pohodlných topánok pre náročné pracovné podmienky dokážu tieto značky ponúknuť aj kvalitnú voľnočasovú obuv. Časť ich produkcie smeruje do fashion segmentu, kde kombinujú funkčnosť s moderným dizajnom, čím oslovujú zákazníkov, ktorí hľadajú univerzálne a štýlové topánky vhodné na rôzne aktivity.

Top 5: Pracovná obuv bez oceľovej špice

Zoznam top 5 modelov pracovnej obuvi bez oceľovej špice, ktoré ponúkajú spoľahlivú ochranu a komfort pre Vaše pracovné aj voľnočasové aktivity. Tieto modely vynikajú svojou kvalitou, odolnosťou a moderným dizajnom.

#5 CXS TEXLINE KORNAT O1

Tieto textilné poltopánky sú vybavené reflexnými doplnkami a sú vyrobené z odolného polyesteru (1,8 - 2,0 mm) prateľného do 30°C. Majú zosilnenú prednú časť z mikrovlákna, trojvrstvovú priedušnú podšívku a PU-PU podrážku, ktorá je protišmyková, olejivzdorná a antistatická.

Poltopánka s reflexnými doplnkami

Zvršok z odolného 1,8 - 2,0 mm polyesteru

Predná časť zosilnená mikrovláknom

Podošva protišmyková, olejovzdorná, antistatická

#4 Bennon ADM ALEGRO O1 ESD

Tieto pracovné topánky sú navrhnuté s ohľadom na pohodlie a bezpečnosť. Disponujú ESD ochranou proti elektrostatickým výbojom, antistatickou podrážkou a protišmykovými vlastnosťami. Sú vhodné pre použitie v prostredí, kde je potrebná ochrana elektronických zariadení.

Spĺňajú ESD normu

Zvršok kombinácia kože a textilu

Priedušné a dobre vetrané otvorené sandále

Zosilnená predná časť topánky

#3 CXS ROCK DIORIT O2

CXS Rock Diorit O2 sú pracovné topánky, ktoré poskytujú odolnosť proti prenikaniu vody a vynikajú priedušnosťou vďaka kvalitným koženým materiálom. Majú protišmykovú podrážku a sú ideálne pre mokré pracovné podmienky, kde je potrebná dodatočná ochrana pred vlhkosťou.

Členková pracovná obuv

Zvršok z 1,6 - 1,8 mm hydrofóbnej hladkej nubukovej kože

Priedušná a oderuvzdorná textilná podšívka

Podošva antistatická, olejovzdorná, protišmyková, odolná proti kontaktnému teplu do 300 °C.

#2 CXS TEXLINE BURU O1 ESD

Tieto nízke pracovné tenisky sú vybavené ESD ochranou a reflexnými doplnkami. Vyrobené sú z odolného a priedušného polyesteru (2,0 mm), ktorý je prateľný do 30°C. Majú PU podrážku, ktorá je protišmyková, olejivzdorná a antistatická, čím zaisťujú maximálnu bezpečnosť a pohodlie pri práci.

Moderné a štýlové pracovné tenisky

Zvršok z odolného a priedušného 2,0 mm polyesteru

Priedušná podšívka z netkanej textílie

Vnútorné zosilnenie päty mikrovláknom

#1 VM LAS VEGAS

VM Las Vegas sú obľúbené pre svoj moderný dizajn a všestrannosť. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zaisťujú komfort a odolnosť. Tieto topánky sú ideálne nielen pre pracovné prostredie, ale aj pre voľnočasové aktivity, vďaka svojej univerzálnosti a štýlovému vzhľadu.

Zvršok oderuvzdorný a vodeodolný textil s TPU potlačou

Vodeodolná podšívka FREE-TEX®

Anatomicky tvarovaná stielka s ľahčenej polyuretánovej peny

Značková podošva Michelin

Záverom

Na záver, pracovná obuv bez oceľovej špice ponúka výbornú kombináciu pohodlia, bezpečnosti a všestrannosti. Modely ako CXS TEXLINE KORNAT O1 a Bennon ADM ALEGRO O1 ESD poskytujú antistatické vlastnosti a protišmykové podrážky, ideálne pre rôzne pracovné prostredia. CXS ROCK DIORIT O2 prináša odolnosť voči vode, čo je výhodné pre prácu v mokrých podmienkach. CXS TEXLINE BURU O1 ESD zaisťuje dodatočnú ochranu proti elektrostatickým výbojom, zatiaľ čo VM LAS VEGAS kombinuje moderný dizajn s praktickosťou pre pracovné aj voľnočasové aktivity. Tieto topánky predstavujú skvelú voľbu pre každého, kto hľadá spoľahlivú a pohodlnú obuv bez nutnosti oceľovej špice.