Ortopedická pracovná obuv

Množstvo ľudí trpí v práci nevhodnou pracovnou obuvou. Lacné topánky síce sľubujú dokonalé vlastnosti, ale v skutočnosti sa jedná o marketingové nezmysly. Zúfalí zákazníci sa tak čoraz častejšie obracajú na nás a našu výhradné kvalitnú ponuku.

Kvalitu neurčuje len cena

Vysoká cena v nás často evokuje, že sa jedná o niečo lepšie. V poslednej dobe s tým pracujú aj čínski importéri, ktorí predávajú rovnaké produkty za násobnú cenu. Ako ale poznať kvalitný produkt?

Vyberajte osvedčené a časom preverené značky. Vek je známka kvality. Iné topánky produkuje 100 ročná značka, a iné 10 ročná. Dobré je sledovať aj pôvod značky, resp. krajinu. Napríklad škandinávska či nemecká mentalita je výrazne odlišná od mentality východného bloku. A v neposlednom rade čítajte všetky popisy, parametre a normy.

REPRESENT drží prvenstvo v ponuke popisov. Nielen, že máme všetko rozdelené do kategórií a filtrovať môžete medzi všetkými parametrami, ale taktiež máme vlastné unikátne popisy, fotky, videá a recenzie.

Ortopedickú pracovnú obuv určuje norma

Nekvalitnou a zlou obuvou netrpia len chodidlá, ale predovšetkým chrbtica a neskôr aj hlava. Najviac trpí chodidlo, ktoré je uzavreté v nevetranej topánke a v prípade najlacnejších topánok sa pri potení dostávajú do tela ťažké kovy. Obuv za 15€ nemá v sebe skutočne nič zdravé.

Prezrite si kategóriu Kožená pracovná obuv. Kvalitná koža je dobrý materiál, ktorý rokmi zlepšuje svoje vlastnosti.

Častým problémom je aj zlá poloha chodidla alebo nedostatočné tlmenie nárazov. V takomto prípade sa všetky problémy prenášajú do chrbtice a následne do hlavy. Bolesť hlavy či chrbta je priamym dôsledkom nevhodnej pracovnej obuvi. Prečítajte si aj náš druhý článok Bolia Vás nohy pri práci? Investujte do kvalitnej pracovnej obuvi.

Tieto problémy rieši Ortopedická pracovná obuv. Prezrite si túto, v poslednej dobe veľmi žiadanú, kategóriu. Zaradili sme do nej všetky produkty, ktoré sú nielen vyrobené z kvalitných materiálov, ale predovšetkým spĺňajú nemeckú normu DGUV 112-191 alebo rakúsku normu ÖNORM Z 1259.

Podobný systém používa aj nemecká pracovná obuv Uvex, ktorá svoje modely označuje technológiou Uvex Medicare.

Anatomická pracovná obuvAnatomická pracovná obuv

Čo je norma DGUV 112-191?

Jedná sa o nemeckú normu, vďaka ktorej môže byť bezpečnostná obuv vybavená ortopedickými stielkami (alebo inými úpravami) a zároveň si udržala certifikáciu CE a EN ISO 20345:2011.

Táto norma je prvá a jediná norma, ktorá rieši ortopedické úpravy na pracovnej obuvi. Bola založená v Nemecku v roku 2007 a je rešpektovaná všetkými členskými štátmi. Ortopedické stielky a iné pomôcky nie sú vhodné do každej pracovnej obuvi, resp. nevhodná obuv stráca certifikáciu.

Čo je norma ÖNORM Z 1259?

Norma ÖNORM Z 1259 je prakticky to isté, čo predchádzajúca norma, len sa zmenila krajina a rok založenia - Rakúsko, 2012.

Pracovná a bezpečnostná obuv vyrobená podľa ÖNORM Z 1259 je vhodná pre ortopedické vložky. Takto označené modely je možné upraviť aj ortopedickými úpravami.

Pozrieť kategóriu Ortopedická pracovná obuv

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek