Powered by Smartsupp
Letné montérky 2023

Leto sa už blíži a aj keď je letné obdobie v znamení dovoleniek, pracuje sa aj počas leta. Ako sa obliecť, aby ste aj počas leta mali pri práci komfort a aké sú najlepšie letné montérky?

Pracovné kraťasy

Azda najrýchlejšou možnosťou, ako si dopriať pohodlie a komfort počas leta, sú kraťasy, alebo spisovne zvané šortky.

Pracovné kraťasy sú rovnaké ako klasické montérky, iba v kratšom prevedení. Ponuku rozdeľujeme na 2 kategórie, a to klasické kraťasy a 3/4 kraťasy, ktoré sú doplnené o kolenné chrániče (možnosť vložiť kolenačky).

Väčšina pracovných šortiek má odolné materiály a štandardné vrecká - predné, zadné aj bočné. Lepšia výbava môže ponúkať aj prídavné remeselnícke vrecká.

Líšiť sa môžu v zložení. Pracovne kraťasy môžu byť v klasickom prevedení, teda gramáž je rovnaká ako bežná montérkovina (245 g/m²), alebo letná verzia, kedy je menej materiálu a menšia gramáž (200 g/m²). Niektoré kraťasy sú aj strečové, ktoré ponúkajú maximálny komfort.

Dlhé montérky s vetraním

V poslednom období čoraz atraktívnejšia možnosť.

Vďaka štandardu, ktorý nastolil nemecký Engelebrt Strauss so svojimi montérkami motion 2020, sa akoby roztrhlo vrece s montérkami, ktoré ponúkajú mechanické vetranie formou zipsu.

Niektoré jednoduchšie značky tento koncept skopírovali od slova po slovo, prémiové značky to prijali ako inšpiráciu a vytvorili niečo nové.

Toto vetranie tak nájdeme u každej lepšej značky, ktorá ho zaujímavým spôsobom zakomponovala do svojich modelov. V našej ponuke to nájdete napríklad na montérkach Helly Hansen Chelsea Evolution BRZ.

Vetranie na montérkachVetranie na montérkach Strauss a Helly Hansen
Vetranie na montérkachVetranie na montérkach Fristads a Mascot

Tričká s krátkym rukávom

Letné skracovanie pokračuje aj vo vrchnej časti odevu, kedy je najčastejšia voľba tričko s krátkym rukávom.

Či už nosíte firemné potlačené tričká alebo pracovné tričká, možnosti je veľa. Vybrať si môžete základné tričká z bavlny, technické tričká s rôznymi vlastnosťami alebo aj reflexné tričká s krátkym rukávom. Vhodné pre ľudí, ktorí pracujú na frekventovaných miestach, kde potrebujú byť videný a v bezpečí.

Pre elegantne nastavených ľudí máme v ponuke aj polokošele s krátkym rukávom, ktorá dodajú značnú úroveň.

Pracovné polokošelePracovné polokošele

Vyskúšajte organicku bavlnu

Nieje bavlna ako bavlna. Nevýhoda tých najlacnejších bavlnených tričiek je zlá kvalita bavlny a dodatočné chemické úpravy, predovšetkým farbenie. Takéto tričko potom spôsobuje kožné choroby, človek sa v ňom zle cíti a pri potení vnikajú do tela chemikálie cez póry.

Naproti tomu, organická bavlna od skutočne kvalitnej značky, je zárukou nielen kvality, ale aj zdravia pre telo a planétu. Vyskúšajte niektoré tričko z organickej bavlny a pocítite ten rozdiel. Prezrite si napríklad Helly Hansen tričká z organickej bavlny.

Pracovné tričkáPracovné tričká Helly Hansen

TIP: Chcete kvalitné tričko z organickej bavlny aj na voľný čas? Prezrite si ponuku slovenskej pletiarne, ktorá vyrába tričká pod značkou PLZR. Garantujeme, že po prvom nosení už nebudete chcieť iné. Organická bavlna, s unikátnym a najrešpektovanejším certifikátom GOTS. Prezrite si Produkty z organickej bavlny.

Pracovná obuv na leto

A čo pracovná obuv na leto? Všetko závisí od Vašich podmienok a požiadaviek, ale v obľube sú pracovné tenisky, otvorené pracovné sandále alebo klasika - pracovné poltopánky, avšak nie uzavreté, ale modely s perforáciou.

Pri nákupe si nezabudnite pozrieť, či sa jedna o pracovnú obuv (značenú O) alebo bezpečnostnú (značenú S, obsahuje bezpečnostnú špicu). Taktiež si prezrite náš návod Ako vybrať pracovnú obuv.

Pracovné teniskyPracovné tenisky Jalas
Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek