Powered by Smartsupp

Pracovná obuv na jeseň

S koncom leta prichádza ďalšie ročné obdobie, ktoré je plné sychravých rán, mlák po daždi či studených večerov. Aké pracovné topánky sa hodia do takýchto podmienok?

Členková pracovná obuv je výborná na jesenné a zimné počasie. Nielen, že je vyššia a lepšie chráni nohu, ale taktiež fixuje členok. Vybrali sme pre Vás pár zaujímavých modelov, ktoré ponúkajú výborne vlastnosti aj kvalitné materiály.

1) Uvex 2 Construction

Pracovná obuv Uvex je u nás pomerne dosť obľúbená. Jeden zo zástupcov prémiového segmentu ponúka množstvo topánok v rôznych kolekciách.

Vybrali sme kolekciu Uvex 2 Construction, ktorá obsahuje iba 3 modely, pričom všetky ponúkajú rovnaké vlastnosti. Celokoženy´a vodeodolný zvršok, kvalitná a ergonomická podošva, ľahká kompozitná špička a oceľová planžeta proti klincom, stabilizujúca oblasť členka.

Obuv je tzv. allrounder, teda je vhodná do rôznych prostredí. Vďaka svojej inteligentnej konštrukcií a inovatívnym technológiám ponúkajú modely Uvex 2 Construction spoľahlivú ochranu, stabilitu a výnimočné pohodlie.

Pracovná obuv Uvex 2 Construction

2) Uvex 2 Macsole

Vysoká obuv, tiež zvaná holeňová, ponúka nohám ešte vyšší komfort. A vyšší myslíme doslova, keďže obuv je o pár centimetrov vyššia, ako členková.

Jeden skutočne kvalitný kúsok nájdeme v kolekcií Uvex 2. Konkrétne model 65303, ktorý je celokožený a je postavený na Uvexom vyvinutej podošve MACSOLE®. Táto gumená podošva si kladie za cieľ konkurovať svetovému Vibramu. Okrem vodeodolnej koži na zvršku obuv ponúka aj kompozitovú špičku, kevlarovú planžetu proti klincom, izoláciu proti chladu aj teplu, podošvu odolnú do 300°C a, samozrejme, anatomické prevedenie.

Pracovná obuv Uvex 2 Macsole

3) Jalas 1828 Gram Premio

Fínsky Jalas už patrí medzi špičku v segmente pracovnej obuvi. Ich špecializáciou sú hlavne zimné modely, ktoré odolajú aj tamojším podmienkam. V ponuke má však aj poltopánky či členkou obuv.

A zrovna členkový model, 1828 Gran Premio, sme vybrali do zoznamu. Jedná sa o celokožený model, a škandinávska koža je obzvlášť kvalitná, ktorý má gumenú podošvu, zvýšenú ochranu špice, tepelné izolácie a hlavne tlmiaci materiál Poron XRD na stielke. Táto tlmiaca pena robí z Jalasov najpohodlnejšiu pracovnú obuv.

Pracovná obuv Jalas 1828

4) Jalas 9985 Exalter

Exalter je kráľovská kolekcia fínskeho Jalasu. Obsahuje modely, ktoré sú do detailu premyslené a najlepšie technológie a materiály.

Vybrali sme členkový model 9985, ktorý má mikrovlákno na zvršku, gumený Vibram na podošve, BOA zapínanie, tlmiaci materiál Poron XRD na stielke, hliníkovú špičku, kevlarovú planžetu proti klincom, zvýšenú ochranu okopu špice, stabilizátor na státie na rebríku a anatomické prevedenie. Kvalitné materiály na kvalitnej topánke robia z tohto modelu jeden z bestsellerov.

Pracovná obuv Jalas Exalter 9985

5) Gumáky Dunlop

Posledný tip je pre náročných zákazníkov, ktorím nestačí ani členková ani vysoká obuv.

Jediná obuv, ktorá má 100% vodeodolné vlastnostigumáky. Žiadne membrány ani impregnované kože Vás neochránia tak, ako kvalitný gumený výlisok. Značka Dunlop je veľmi známa v segmente pneumatík, avšak odborná pozornosť na gumu ich predurčuje aj na výrobu kvalitných gumákov. A svoju odbornosť ukázali tak, že vytvorili materiál Purofort, ktorý iní výrobcovia nedokázali za 40 rokov prekonať. Vďaka tomuto materiálu sú gumáky Dunlop ľahké, odolné a majú výborne termoizolačné vlastnosti.

V ponuke nájdete ako gumáky s oceľovou špičkou, tak aj voľnočasové gumáky bez špičky. Výhodou všetkých modelov je značková kvalita Dunlop, ktorá je neporovnateľná s bežným PVC výliskom.

Pracovné gumáky Dunlop

Prezrieť všetky topánky

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek