Jalas novinky na rok 2023

Fínsky výrobca pracovnej obuvi Jalas, vyrába nadštandardnú pracovnú obuv od roku 1916. Právom tak patrí do nášho zoznamu prémiových značiek pracovných odevov. Svoje prvenstvo však utvrdzuje aj neustálym napredovaním. Čo chystá na rok 2023?

Nová kolekcia a nová technológia: Jalas TIO

Jalas, rovnako ako aj rukavice Tegera (oboje patria pod spoločnosť Ejendals), sú známe tým, že vyvíjajú množstvo unikátnych materiálov a technológií. Tie nájdeme na ich produktoch, a vo väčšine prípadov prevyšujú bežne dostupnú ponuku.

Jalas prišiel tentoraz s ďalšou technologickou novinkou, a to je 3-vrstvá podošva. Samotný názov "TIO" môžeme preložiť ako tri v jednom, teda 3-vrstvá podošva. Technológia spočíva vo výrobe mikro bubliniek zo vzduchu vnútri materiálu podošvy. Táto vrstva nesie názov JALAS® COMSOFT AIR™ a zabezpečuje predovšetkým ľahkosť a pohodlnosť topánky. Samozrejmosťou sú aj vrstvy poskytujúce stabilitu a bezpečnosť.

  • Biela vrstva zabezpečuje stabilitu a ochranu chrbta a kolien
  • Žltá vrstva JALAS® COMSOFT AIR™ zabezpečuje maximálny komfort a pohodlie
  • Čierna vrstva je protišmyková na bezpečnú chôdzu

Celá kolekcia Jalas TIO pozostáva aktuálne z troch modelov, ktoré vynikajú svojím nadčasovým dizajnom.

Ukážka podošvy Jalas TIOPrierez podošvy na topánkach Jalas TIO

Nová kolekcia pracovných tenisiek: Jalas TEMPUS

Dajte zbohom starým "bagandžiam" a ťažkopádnym pracovným topánkam, ktoré svojim dizajnom pripomínajú 90. roky.

Nová kolekcia bezpečnostných (bezpečnostné = obsahujú bezpečnostnú špicu aj planžetu) tenisiek Jalas Tempus je skutočne moderná. Ako výrobca sám uvádza: "Je to síce bezpečnostná obuv, ale vnímame ju ako obuv pre život. To znamená, že sú pohodlné a funkčné a pomáhajú predchádzať úrazom počas dlhého pracovného dňa. Pre život taktiež znamená, že ich môžete používať aj na dochádzanie z a do práce."

Všetky 4 modely z kolekcie Jalas Tempus sú v bezpečnostnej triede S1 P SRC - teda majú perforovaný a odvetrávaný zvršok, bezpečnostnú špicu, planžetu proti prepichnutiu a protišmykovú podrážku. Samozrejmosťou je aj tlmenie nárazov, ktoré má iba Jalas.

Topánky z kolekcie Jalas Tempus zatiaľ nemáme zalistované v našom e-shope, avšak cena sa hýbe v rozmedzí 105 - 130 €.

Pracovné tenisky Jalas TempusPracovné tenisky Jalas Tempus

Jalas + GoreTex = dokonalá pracovná obuv

O tejto novinke sme už písali v predchádzajúcom článku - Dokonalá pracovná obuv? Spojenie fínskeho Jalasu a nepremokavej membrány Gore-Tex tomu nasvedčuje.

Spojenie týchto dvoch značiek sa ľudom zapáčilo a článok sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. Jalas síce má vlastnú vodeodolnú membránu na topánkach, konkrétne Jalas DryLock, avšak na náročné severské podmienky treba niečo lepšie. Alebo v prípade membrány GoreTex, najlepšie. V priloženom článku nájdete viac informácií ako aj predstavenie jednotlivých modelov.

Jalas a GoreTexNové Jalas modely v kombinácií s membránou GoreTex

Nová zváračská norma a nové topánky pre zváračov

V Európe boli nedávno zavedené nové požiadavky/štandardy na zváračskú obuv za účelom zlepšenia bezpečnosti. Nové požiadavky určujú novú výšku topánok a upresňujú spôsob šitia zvršku tak, aby nedochádzalo k zachyteniu iskier a guličiek. Nové dva zváračské modely boli vyvinuté tak, aby vyhovovali novej norme a predpisom. Nový štandard je EN 20349-2

Nové zváračské topánky JalasNové zváračské topánky Jalas (kliknite pre zväčšenie)

Nové modely v ekonomickej kolekcií Jalas E-Sport

Modelová kolekcia Jalas E-Sport obsahuje cenovo dostupnejšie modely. Zväčša sa jedná o poltopánky a členkové modely, ktoré sa svojim vyhotovením hodia najmä do výroby či skladových priestorov. Topánky majú samozrejme stále fínsku kvalitu a výborné vlastnosti.

A práve táto kolekcia dostala 3 nové modely: Jalas 1635, 1645 a 1655. Všetko sú to priedušné a dobre vetrané topánky s bezpečnostnou triedou S1 P SRC. Aj napriek nižšej cene majú topánky na zvršku kožu, hliníkovú špicu a sú mimoriadne pohodlné. Vďaka premyslenému odvetrávaniu sú vhodné do uzavretých priestorov, ideálne výrobné haly a sklady. Pracovníci, ktorí stoja celý deň na nohách, tieto topánky určite ocenia.

Prezrieť všetky produkty značky Jalas

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek