Powered by Smartsupp

Rozdiel medzi Dunlop Universal a Dunlop Pricemastor

Pracovné gumáky Dunlop postupne rozširujeme na kompletnú ponuku. Základná rada bez bezpečnostnej špičky však obsahuje modely, ktoré sú navzájom veľmi podobné, no rozdeľuje ich cena a mierne aj dizajn. Na tieto modely, Pricemastor a Universal, sme sa pozreli detailne.

Základné gumáky Dunlop do 20 €

Aj keď sa špecializujeme na profesionálne gumáky Dunlop s plnou bezpečnostnou výbavou, kompletnú ponuku dopĺňajú aj obľúbené základné gumáky bez bezpečnostnej špičky (teda vhodné aj na voľnočasové nosenie).

Dunlop používa jednoduchú cenotvorbu, vďaka čomu vieme ponuku gumákov rýchlo rozdeliť podľa ceny. Vysokokvalitné profesionálne gumáky začínajú na úrovni 100 € a pokračujú vyššie. Odolnejšie gumáky z kvalitných materiálov sú na úrovni 40 € - 70 €. Dnes sa však pozrieme na tretiu úroveň, kde sú značkové gumáky bez bezpečnostných prvkov v cene 10 € - 30 €.

Tieto gumáky sú veľmi obľúbené, keďže sa jedná o značkovú kvalitu. Lacných nepodarkov je plný internet, preto si naši zákazníci radšej volia overenú kvalitu. Tieto modely predstavujú základné PVC gumáky, ktoré majú osvedčené vodeodolné vlastnosti a dobrú odolnosť. Neponúkajú však bezpečnostnú špičku či planžetu proti prepichnutiu klincom.

Porovnanie modelov Dunlop Pricemastor a Dunlop Universal

Pri rýchlom prehľade ponúkaných modelov zistíme, že na rovnakej úrovni (cca 18 €) sa nachádzajú dva podobné modely - konkrétne Dunlop Pricemastor a Dunlop Universal. Modely Pricemastor sú aktuálne na úrovni 15,5 € a modely Universal na úrovni 18,5 €.

Dunlop Pricemastor

 • Cena od 15,5 €
 • V ponuke 3 farby: čierna, zelená, biela
 • Vodeodolné
 • Odolné chemikáliám
 • Komfortné

Dunlop Universal

 • Cena od 18,5 €
 • V ponuke 2 farby: čierna, zelená
 • Vodeodolné
 • Odolné chemikáliám
 • Komfortné
 • Kvalitnejšia podošva

Gumáky z profilu

Dunlop Universal verzus Pricemastor profil

Obidvoje gumáky majú štandardnú výšku a sú si dosť podobné. Okrem dizajnového prevedenia ich z profilu nič neoddeľuje.

Gumáky zozadu

Dunlop Universal verzus Pricemastor zozadu

Výhodou je, že na obdivoch modeloch nájdeme v oblasti päty malý výstupok, vďaka ktorému sa gumáky ľahšie vyzúvajú. Toto tzv. pristúpenie si jednej topánky druhou je obľúbený systém vyzúvania. Dunlop Universal (naľavo) má navyše malé pútko v hornej časti.

Gumáky spredu

Dunlop Universal verzus Pricemastor spredu

Rovnako identická je aj predná strana. Gumáky majú rovnaké materiálové zloženie. Z tohto uhla majú bod navyše Dunlop Pricemastor (napravo) za ozdobnejší dizajn.

Podšívka

Dunlop Universal verzus Pricemastor podšívka

Rovnako ako väčšina všetkých gumákov Dunlop, ani tieto dva modely neobsahujú podšívku či zateplenie.

Podošva na gumákoch

Dunlop Universal verzus Pricemastor podošva

Jediný, výrobcom udávaný, rozdiel je v podošve. Aj keď majú gumáky rovnaký materiál aj výšku podošvy, Dunlop Universal (naľavo) majú špeciálny dezén, ktorý zaistí samočistenie a je odolnejší oderu.

Ktoré Dunlopy vybrať?

Obchodujeme s oboma modelmi a doručíme každý, takže výber je na Vás. Dokonca ani po obutí oboch gumákov sme nezistili rozdiel. Ak by sme však mali vybrať jeden, tak odporúčame Dunlop Universal.

Gumáky Dunlop Universal

Prezrieť všetky gumáky Dunlop

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek