Powered by Smartsupp

Pracovné gumáky Dunlop Fieldpro Thermo plus

Dunlop produkuje vysokokvalitné gumáky, ktoré málokto prekoná. Ich vlajkový model, Dunlop Purofort Thermo+, však niekto prekonal. Našťastie to bol samotný Dunlop, ktorý povýšil tento model a vytvoril nový: lepší, ľahší, lacnejší.

Nový nástupca overenej klasiky

Gumáky Dunlop patria svetovo medzi najkvalitnejšie gumáky, nielen do práce. Nájdeme tu ako voľnočasové modely, tak aj bezpečnostné s oceľovou špičkou. A práve medzi bezpečnostnými gumákmi sa nachádza aj model Dunlop Thermo+, ktorý je veľmi obľúbený pre svoje vlastnosti: Tepelná izolácia až do -50°C, oceľová špička aj planžeta proti klincom, kvalitný a hrubý dezén, ergonomický dizajn.

Ako to však býva, doba ide dopredu, a tento model dostal po niekoľkých rokov vylepšenú verziu. Máme však dobrú správu, pre všetkých odporcov zmien: nový model je lepší, ľahší, krajší a lacnejší!

Štíhlejší fit dizajn

Porovnanie gumákov Dunlop fit strih

Model Dunlop Fieldpro Thermo+ má už moderný Sneaker Fit. Tento teniskový štíhly strih má lepšie fixovať nohu a zabrániť tomu, aby chodidlo lietalo v topánke.

Nové gumáky sú taktiež ľahšie. Tomu prispieva aj nová kompozitná špička a kompozitná planžeta proti prepichnutiu. Zatiaľ čo starý model vsadil na osvedčenú oceľ, modernejší model využíva všetky nové materiály.

Podošva a dezén

Porovnanie gumákov Dunlop podošva

Obidvoje bezpečnostné gumáky spĺňajú triedu S5, čo znamená, že okrem všetkých bezpečnostných prvkov majú aj podošvu s vysokým dezénom. Tento dezén je pre modely Thermo+ charakteristický, aj vďaka čomu dokážu gumáky tak dobre izolovať teplo. Nový model však ponúka upravený modernejší dezén.

Lepšia izolácia, do -60°C

Porovnanie gumákov Dunlop materiál

Zatiaľ čo starší model ponúka tepelnú izoláciu do -50°C, novšie prevedenie dokáže ponúknuť až -60°C. A stále bez akejkoľvek podšívky či zateplenia. Celý fígeľ je totiž schovaný v samotnom materiály. Unikátny Purofort má skvelé izolačné vlastnosti vďaka pórovitej štruktúre - teda milióny malých vzduchových bubliniek, ktoré izolujú pred zimou.

Treba však doplniť, že sa jedná o tzv. aktívnu izoláciu. V prípade dlhého státia na jednom mieste Vám čoskoro začne byť zima na nohy - v takýchto prípadoch treba zvoliť gumáky, ktoré majú nejaký druh podšívky. Pre aktívnych pracujúcich ľudí sú však tieto gumáky ako stvorené.

Pracovné gumáky Dunlop Fieldpro Thermo plus

Dostupnosť gumákov Dunlop

Gumáky Dunlop, ako aj ďalšiu značkovú a kvalitnú obuv, môžete nakupovať u prémiového predajcu REPRESENT. Workwear. Množstvo produktov máme skladom, ostatné objednávame priamo od výrobcu.

Dávame do pozornosti, že starý model Dunlop Purotoft Thermo+ (v zelenej aj oranžovej farbe) sa už nahrádza novým a dostupnosť je iba u takých predajcov, ktorí majú daný model skladom. Všetky sa však už budú nahrádzať novým modelom Dunlop Fieldpro Thermo+ (rovnako v zelenej aj oranžovej farbe).

Prezrieť všetky gumáky Dunlop

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek