Powered by Smartsupp
Bolesť nôh pri práci

Máte prácu, pri ktorej stále stojíte na nohách, alebo spravíte denne niekoľko tisíc krokov? Trápi Vás bolesť nôh, chrbta či hlavy? Dajte konečne svoje zdravie na prvé miesto a investujte do kvalitnej obuvi.

Všetko začína od nôh

Nohy nás nesú celý život a aj tak im nevenujeme patričnú starostlivosť. Obzvlášť počas pracovnej doby. Väčšina ľudí si zadováži, alebo dostane od zamestnávateľa, tú najzákladnejšiu pracovnú obuv a snaží sa s ňou zžiť. Ťažkopádne topánky s minimálnym záujmom o zdravie už na prvý pohľad nevyzerajú dobre. Nehovoriac o tom, že v nich pracujúci človek strávi min. 8 hodín denne.

Problémy lacnej pracovnej obuvi

Ako už podnikateľ Tomáš Baťa povedal: "Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci". A mal pravdu. Tie najlacnejšie produkty nám totiž vo väčšine prípadov viac škodia, ako pomáhajú. A platí to aj v pracovnom segmente. Ako teda ovplyvňuje náš život lacná pracovná obuv?

  • Tlmenie nárazov. Nohy trpia pri každom kroku a došľape. Pri dlhom státí alebo častom chodení sa bolesť prenáša vyššie, až do hlavy
  • Odvetrávanie. Nedostačujúce odvetrávanie zaparuje chodidlo a vznikajú rôzne kožné problémy
  • Nekvalitné materiály. Rôzne chemické syntetické materiály sa samozrejme prenášajú aj na chodidlo. Obzvlášť pri hore spomínanom potení. Človek tak cez pokožku absorbuje rôzne chemikálie
  • Zastaralý dizajn. A vnútorný odpor voči takejto obuvi, hlavne pre moderných ľudí
Pracovná obuv uvexMedzi najkvalitnejšie topánky patrí aj nemecká pracovná obuv Uvex

Lacná pracovná obuv má aj svoje opodstatnenie. Ak nenosíte takúto obuv často a potrebujete ju len dočasne, tak je určite vhodná.

Ako spoznať kvalitnú pracovnú obuv?

V dnešnom svete plnom rôznych reklám a predajcov, ktorí sľubujú priam zázračné produkty, je skutočne náročné sa vyznať. Aj preto vznikol Represent, aby sme oddeľovali kvalitné od nekvalitného.

Kvalitná značka má v prvom rade históriu. Časom preverené značky, ktoré prežili niekoľko desiatok rokov sú zárukou kvalitných produktov.

Ďalším dobrým znakom je určite pôvod značky. Preferujeme západné a severské krajiny, ktoré sú technicky a mentálne na vyššej úrovni. Máloktorá tuzemská značka dokáže vytvoriť to, čo nemecké alebo škandinávske firmy.

A v neposlednom ráde je to výroba a know-how. Sú značky, ktoré si iba nakúpia hotové výrobky a doplnia tam svoje logo. A potom sú značky, ktoré sa pracovnej obuvi skutočne rozumejú. Skúmanie anatómie chodidla, rôzne patentované technológie, prísne výrobné procesy a nekonečné testovanie.

Pracovná obuv Helly HansenNórska pracovná obuv Helly Hansen zaujme aj svojím dizajnom

Skúste fínsky Jalas, patrí do svetovej špičky

Jednou z takých značiek, je aj fínsky Jalas. Táto 100 ročná severská firma vyrába vysoko kvalitné topánky. V ponuke máme ako pracovnú obuv do výroby, tak aj rôzne dizajnovky, alebo pracovnú obuv pre najnáročnejších zákazníkov. Hlavne ich zimné modely stoja za zmienku, robia si ich totiž pre svoje nehostinné podmienky. Medzi novinky patrí aj Gore-texová obuv.

Pracovná obuv Jalas patrí medzi svetovú špičku v segmente pracovných topánok. Podobná je aj nórska pracovná obuv Helly Hansen.

Pracovná obuv jalasJalas vyrába technicky najpokročilejšiu pracovnú obuv

Jalas používa vo svojich topánkach množstvo prepracovaných detailov a výborných materiálov. Vibram podrážky, zapínanie na BOA fit systém, tlmenie nárazov Poron XRD, niekoľko vrstvové stielky, rôzne stabilizátory či testovanie na ortopedické normy.

A práve spomínané tlmenie nárazov formou špeciálnej peny Poron XRD je veľmi zaujímavé. Pri bežnom došľape či doskoku sa totiž energia vracia späť do nôh a chrbtice, čo telu moc neprospieva. Poron v stielke, naopak, túto energiu absorbuje a rozloží. Chôdza v takýchto topánkach je skutočne pohodlná a zároveň pevná, ako má správna pracovná obuv byť.

Porovnanie tlmenia nárazov klasickej peny a peny Poron XRD

Pozrieť ponuku pracovnej obuvi

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek