Powered by Smartsupp

Ako vybrať pracovné tenisky?

Pracovné tenisky sú obľúbená kategória, najmä pre mladých ľudí, ktorí hľadajú kvalitnú a hlavne dizajnovú pracovnú obuv. Ako sa zorientovať v ponuke a ako vybrať najlepšie pracovné tenisky?

Čo sledovať pri výbere vhodných pracovných tenisiek?

Tak ako klasická pracovná obuv, aj pracovné tenisky sa rozdeľujú podľa rôznych vlastností a aspektov. Cena aj kvalita sa môže líšiť od materiálov, bezpečnostnej triedy alebo úrovne pohodlia. Nebojte sa investovať do kvalitnej obuvi. Vaše chodidlá aj chrbtica sa Vám odvďačia. Na čo si dať pozor pri výbere vhodných pracovných tenisiek?

Pracovné tenisky podľa značky

Ak už máte overenú nejakú značku alebo práve naopak, chcete vyskúšať nejakú novú, tak môžete využiť rýchle rozdelenie tenisiek podľa značky. V ponuke máme ako domáce, tak aj zahraničné značky. Všetky značky produkujú kvalitné tenisky a je iba na Vás, ktorú značku a ktorý model si vyberiete. Aké značkové tenisky máme aktuálne v ponuke?

Pracovné tenisky Bennon
Pracovné tenisky CXS
Pracovné tenisky VM
Pracovné tenisky Cerva
Pracovné tenisky Jalas
Pracovné tenisky Uvex

Kde všade sa hodia pracovné tenisky?

Pracovné tenisky sú pomerne sezónna záležitosť, avšak pre určité pracoviská môže byť aj celoročná. Tenisky ako také sú dobré kvôli svojej nízkej váhe, ľahkým materiálom, priedušnosti a dobrému vetraniu. Samozrejmosťou je aj otázka štýlu, keďže takáto obuv je modernejšia a športovejšia, ako napr. klasické pracovné topánky.

Ak hľadáte pracovnú obuv podľa váhy, tak si prezrite aj kategóriu Ultra ľahká pracovná obuv.

ESD tenisky do výroby

Pracujete vo výrobe alebo fabrike, kde ste v styku s elektrosúčiastkami? Táto jemná elektronika nemôže prísť do kontaktu so statickým nábojom lebo by sa celá poškodila a tak, okrem iných ochrán, sú k dispozícií aj ESD pracovné tenisky.

Tie sa hodia do rôznych prostredí ako sú automobilky, fabriky, výroby, haly a sklady.

Pre segment HoReCa - hotely a reštaurácie

Aj segment hotelov a reštaurácií vyžaduje pracovné oblečenie a obuv. Zatiaľ čo oblečenie musí spĺňať skôr reprezentatívny účel než ten bezpečnostný, tak kvalitná obuv je základ vždy. Pre zamestnancov v reštauráciách odporúčame tenisky bez špičky, ktoré síce neobsahujú bezpečnostnú špicu, no za to obsahujú všetko ostatné - kvalitné prevedenie, protišmykové vlastnosti a tlmenie nárazov. Obzvlášť drahšie a kvalitnejšie modely sú vhodné pre ľudí, ktorí sú na nohách celý deň.

Tenisky pre zdravotníkov, lekárnikov a obchody

Kategória obuv pre zdravotníkov je kategória sama, ale podobná kategória zdravotná obuvobsahuje okrem iných aj tenisky vhodné na takéto účely. Pohodlné pracovné tenisky využijú aj maloobchodné siete, ktoré pre vybraných zamestnancov potrebujú pracovnú obuv.

Dámske pracovné tenisky

Celý segment pracovnej obuvi je značne unisexový a o žiadnej topánke sa nedá povedať, že je vyslovene pánska alebo dámska. Niektorí výrobcovia myslia na ženy viac a produkujú rôzne tenisky napr. v ružových farbách. Za dámske pracovné tenisky sa však vo väčšine prípadov považujú také tenisky, ktoré sa vyrábajú aj v ženských veľkostiach.

Výhody pracovných tenisiek

✅ Moderná a dizajnová pracovná obuv

✅ Ľahké, priedušné a pohodlné tenisky

✅ Atraktívnejšie oproti klasickým poltopánkam

✅ Robia sa s bezpečnostnou špičkou aj bez

✅ Ideálne do suchých a vnútorných prostredí

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek