Powered by Smartsupp

Ako vybrať gumáky Dunlop?

Gumáky Dunlop patria medzi svetovo najkvalitnejšie gumáky. 100 ročné know-how a unikátne materiály robia z tejto značky skutočne svetového hráča. Za kvalitou Dunlop však stojí aj výroba v Európe a cit pre detail. Spoznajte ponuku kvalitných gumákov a spravte si prehľad ako vybrať tie najlepšie.

Dunlop je svetová firma s viac ako 100 ročnou históriou. Svoje meno získala v gumárenskom priemysle ako výrobca kvalitných pneumatík. Svoje znalosti však rozšírili aj na výrobu gumákov a iných gumárenských výrobkov. Oddelenie obuvi však dokázalo vybudovať samostatnú značku, kedy gumáky Dunlop znamenajú vysokokvalitné gumáky s unikátnymi vlastnosťami.

Prečítajte si ako vybrať najlepšie gumáky Dunlop a ako sa dá celá ponuka rozdeliť.

Pracovné gumáky alebo voľnočasové?

Dunlop vyrába množstvo modelov a medzi základné filtre patrí jednoduchá otázka: hľadáte gumáky s bezpečnostnou špičkou alebo bez?

Gumáky so špičkou sú vhodné pre stavebný priemysel, baníctvo, prácu v tuneloch, ťažký priemysel či ťažba dreva. Gumáky bez špičky sú zasa vhodné pre menej náročné prostredia ako sú poľnohospodári, chovatelia zvierat, záhradníci, rybári alebo voľnočasové aktivity, práca v záhrade či na chate.

Bezpečnostné gumáky

✅ Gumáky so špičkou

✅ Vhodné pre ťažký priemysel

✅ Do ťažkých terénov

✅ Pre náročných zákazníkov

✅ Obsahuje špicu aj planžetu proti klincom, protiporézne vlastnosti, odolnejšiu podošvu

➡️ Dunlop Gumáky s bezpečnostnou špičkou

Voľnočasové gumáky

✅ Gumáky bez špičky

✅ Vhodné pre poľnohospodárov, chovateľov, rybárov

✅ Ideálne do záhrady, na chatu, na voľnočasové aktivity

✅ Výborná vodeodolnosť, nízka váha a dobrá spoľahlivosť

➡️ Dunlop Gumáky bez bezpečnostnej špičky

Kam potrebujete gumáky? Vyberajte podľa zámeru

Ďalším jednoduchým delením je výber gumákov podľa toho, na čo ich potrebujete. Vytvorili sme kategórie podľa najčastejších dopytov a vybrať si tak môžete podľa nasledujúcich odvetví:

Dunlop gumáky podľa farby

Dunlopy si viete vybrať aj podľa farby. Vyberte si obľúbenú farbu a získajte prehľad o dostupnej ponuke gumákov Dunlop podľa farby.

TOP 10 ako vybrať gumáky Dunlop

Ponuka gumákov Dunlop je pomerne široká a dá sa rozdeliť podľa rôznych vlastností a kategórií. Predtým, nech sa pustite do prehľadávania kompletnej ponuky si prečítajte aj naše desatoro, ktoré Vám pomôže pri výbere najlepších gumákov Dunlop.

  1. Dunlop produkuje voľnočasové aj bezpečnostné gumáky. Dôkladne si určite, či potrebujete aj bezpečnostné prvky ako špička či planžeta proti klincom.
  2. Najlacnejšie gumáky sa hýbu na dostupnej úrovni 10-20€. Tieto základné modely spĺňajú prísne výrobné kritéria a ponúkajú značkovú kvalitu Dunlop.
  3. Využívajte funkciu Porovnávača a porovnávajte produkty medzi sebou. Niektoré modely môžu byť v rôznych prevedeniach, napr. model FieldPRO sa produkuje vo verzií bez špičky, so špičkou a Thermo+ verzia so špičkou.
  4. Gumáky Dunlop Purofort sú odolné do -50°C, jedná sa však o aktívne teplo, teda v prípade, že sa počas práce hýbete. V prípade dlhého státia sa začne prejavovať zima -v takýchto prípadoch treba siahnuť po zateplených gumákoch.
  5. Gumáky z materiálu Purofort sú skutočný klenot s tisíckami spokojných zákazníkov na celom svete. Jedná sa o unikátny materiál, vďaka ktorému sú gumáky ľahšie, mechanicky odolnejšie a majú skvelé termoizolačné vlastnosti (-50°C).
  6. V prípade ťažkých podmienok, ako chemikálie, kyseliny, oleje či paliva siahnite po gumákoch z materiálu Acifort.
  7. V prípade objednávania veľmi špeciálnych modelov, ktoré sa u nás bežne nepredávajú, sa dodanie pohybuje okolo 6 týždňov.
  8. Moderné gumáky vyrába Dunlop v novom užšom strihu - prečítajte si náš článok Gumáky Dunlop: Aký je rozdiel medzi strihom Classic Fit a Sneaker Fit?
  9. Pri kúpe gumákov môžete voliť takú veľkosť, akú bežne nosíte aj obuv. V prípade komplikácií je výmena zdarma.
  10. Pre najnáročnejších zákazníkov existuje aj kombinácia vrchného materiálu Purofort a Vibram podošvy. Táto kráľovská kolekcia je však výhradne na objednávku.

Prezrite si gumáky aj na našom YouTube

V Represente sa venujeme produktom skutočne dopodrobna a platí to aj pre gumáky Dunlop. Okrem detailných popisov a vlastných fotiek môžete gumáky spoznať aj prostredníctvom našich videí na YouTube. Detailná recenzia alebo video z exteriéru nájdete na našom kanáli REPRESENT. Workwear | Česko a Slovensko.

Správna veľkosť a nákup gumákov cez internet

Nákup cez internet nebol nikdy jednoduchší a návštevy kamenných predajní sú čoraz striedmejšie. Nakupovanie gumákov Dunlop je veľmi jednoduché. Stačí si zvoliť preferovaný model, vybrať veľkosť a prejsť objednávkovým procesom.

Ako vybrať správnu veľkosť gumákov Dunlop?

Položte papier alebo kartón ku stene a postavte sa naň tak, aby ste boli na kraji papiera. Následne zaznačte na papier najdlhšiu časť chodidla a odmerajte celkovú dĺžku chodidla - od kraja po najdlhšiu časť. K hodnote pripočítajte cca 0,5 - 1 cm a získate orientačnú veľkosť topánky.

Aké sú reálne veľkosti?

Gumáky Dunlop sa vyrábajú v EU (Portugalsko/Holandsko) a veľkosti sú štandardné. Zvoliť tak môžete takú veľkosť, akú nosíte bežnú obuv.

Čo ak mi nesadne veľkosť?

Tovar môžete vždy vrátiť alebo vymeniť za iný. Taktiež ponúkame služby navyše ako výmena zdarma alebo doručenie zdarma (nad 100 € alebo s Packetou pre vybrané produkty).

Výmena veľkosti zdarma. Ako to funguje?
Rýchla pomoc s objednávkou na Zákazníckej podpore.
Doprava zdarma pre objednávky nad 100 € alebo na vybrané produkty. Viac o možnostiach dopravy.
EU UK Dĺžka nohy
36 3 22,6 cm
37 4 23,3 cm
38 5 24 cm
39 6 24,6 cm
40 6,5 25,3 cm
41 7 26 cm
42 8 26,6 cm
43 9 27,3 cm
44 9,5 28 cm
45 10 28,6 cm
46 11 29,3 cm
47 12 30 cm
48 13 30,7 cm
49 14 31,3 cm
50 15 32 cm

Prezrieť všetky gumáky Dunlop

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek