Powered by Smartsupp
Nemecké montérky Strauss na Slovensku

Pracovné odevy STRAUSS patria aktuálne k najpredávanejším montérkam v našom segmente. Hlavne kvôli masívnemu marketingu a faktu, že vyrábajú skutočne dobré odevy. Existujú však aj značky, ktoré nemeckého pštrosa hravo prekonajú.

Pracovné odevy STRAUSS - história značky

"Štrausy" sú prémiová nemecká značka pracovných odevov. V portfóliu majú kompletnú ponuku od nohavíc, búnd a tričiek, cez obuv a rukavice, až po doplnky a náradie ako kľúče, skrutkovače, aku náradie a pod.

Na začiatku August Strauss a jeho dvaja synovia vrátane Engelberta (*1908) obchodovali s metlami a kefami. V roku 1948, po druhej svetovej vojne, Engelbert Strauss pokračoval v rodinnej obchodnej tradícii a založil spoločnosť nesúcu jeho meno. Sortiment rozšíril o pracovné ochranné odevy. Prvými produktmi boli rukavice, ktoré dodnes zohrávajú ústrednú úlohu v portfóliu spoločnosti. V 60. rokoch spoločnosť prešla na zásielkový obchod a v roku 1973 začala svoju katalógovú činnosť. Postupne sa sortiment rozširoval o odevy a obuv.

Rodinnú firmu dnes riadi tretia a štvrtá generácia spoločne. Engelbertov syn Norbert Strauss, a jeho dvaja synovia Steffen a Henning Strauss, ktorí sú výkonnými riaditeľmi. Spoločnosť zamestnáva približne 1 500 zamestnancov.

Aj Strauss vyrába v Číne

Spoločnosť vyrába v 28 krajinách sveta: v Európe (14 %), Ázii (85 %) a Afrike (1 %). Niektoré výrobné závody v Ázii vyrábajú výhradne pre spoločnosť. Podľa ich vlastných vyjadrení sa vďaka dlhoročnej spolupráci vyvinulo vysoké vyťaženie jednotlivých výrobných zariadení. Najväčšími výrobnými partnermi sú Laos (12 %), Vietnam (15 %) a Bangladéš (36 %).

Montérky Strauss Motion 2022

Aj keď nemecky pštros (z nem. "Strauss") pokrýva kompletnú ponuku pracovných odevov a OOPP, najviac ho preslávila ikonická kolekcia motion 2020.

Vetracie zipsy na zadnej strane stehien a flexibilný pas sú charakteristické pre tieto montérky. Mimochodom, tieto 2 prednosti patria do patentového portfólia značky a prísne postihujú každého, kto tento dizajn okopíruje.

Samozrejmosťou je aj vysoká kvalita. Montérky Strauss patria do prémiového segmentu a tomu odpovedá aj cena. Ale aj materiál a prevedenie. Montérky majú síce rovnaké zloženie ako iné, no používajú kvalitnejšie vstupné materiály a množstvo iných detailov, ako napr. japonské YKK zipsy, trojité prešívanie či špeciálne ukončenie švov.

Mezdi zákazníkmi tak často panuje názor, že lepšia značka nie je. Vzhľadom na naše dlhoročné skúsenosti v prémiovom segmente Vás však presvedčíme, že ich je hneď niekoľko.

Pracovné odevy Strauss a Helly Hansen

5 značiek porovnateľných zo Straussom

Dassy, Belgicko, 2007

Belgická značka Dassy vznikla ako odnož z existujúcej spoločnosti na pracovné odevy. Dassy sa však zameriava na vysoko kvalitné oblečenie, kde zúročuje roky skúseností. Vyrábajú predovšetkým oblečenie a obuv. Dassy nájdete aj v našom portfóliu, prezrite si Pracovné odevy Dassy.

Pracovné odevy Dassy

Mascot, Dánsko, 1982

Po štrausoch je Mascot druhá najpredávanejšia značka v Nemecku, hlavne kvôli blízkemu susedstvu krajín. Aj Mascot sa venuje iba odevom a obuvi. V pracovných odevoch ponúkajú rôzne zaujímavé kúsky, ako napr. veľmi kvalitný streč, netradičné farby alebo zameranie aj na ženské publikum, kde ponúkajú oblečenie pre 2 rôzne typy žien (podľa bokov).

Pracovné odevy Mascot

Snickers, Švédsko, 1975

Prvú trojku tvoria Škandinávci. Svojou mentalitou vzbudzujú vo svete obdiv a platí to aj v našom segmente. Pracovné odevy Snickers, s názvom ľahko zameniteľným za obľúbené sladkosti, sú taktiež na vrchole kvality. Vyrábajú predovšetkým nohavice, bundy, mikiny a doplnkovo rukavice.

Pracovné odevy Snickers

Fristads, Švédsko, 1925

Švédska značka Fristads produkuje iba oblečenie a pár doplnkov. Pracovné odevy Fristads sú veľmi kvalitné. Zaujímavosťou sú rôzne strečové montérky, ktoré majú v obľube predovšetkým zákazníci - lešenári a taktiež rôzne dizajnovky ako pracovné joggery. Taktiež vyrábajú funkčné tričká a Gore-Texové pracovné bundy.

Pracovné odevy Fristads

Helly Hansen, Nórsko, 1877

Kmotor celého segmentu, a najstaršia značka. Značka Helly Hansen je známa z lyžiarskeho a námorného segmentu. Pracovné odevy Helly Hansen sú však svojské. Dizajnovo nevýrazné, no kvalitou a úrovňou predčia všetkých. Kolekcie často disponujú iba 2-3 farebnými variantami, za to používajú najlepšie materiály. Japonské zipsy, nemecké nite a nórsku dokonalosť.

Taktiež, ako ostatné prémiové značky, sa nehrnú do širokej ponuky. Ponuku tvorí predovšetkým pracovné oblečenie, doplnky, reflexné a termo oblečenie. Rovnakou kvalitou disponuje aj pracovná obuv Helly Hansen.

Pracovné odevy Helly Hansen

Prezrieť celú ponuku pracovného oblečenia

Autor Lukáš Mitana
Prihláste sa na odber noviniek